Jutro egzamin gimnazjalny. Wiemy co się w nim pojawi

Jutro egzamin gimnazjalny. Wiemy co się w nim pojawi Źródło:

Już jutro, w środę 18 kwietnia dokładnie o godzinie 9.00 rano odbędzie się pierwsza część tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Egzamin gimnazjalny 2018 - co się na nim pojawi, do czego powinni przygotować się uczniowie? 

Egzamin gimnazjalny 2018 wzbudza ogromne emocje nie tylko wśród uczniów, ale także wśród ich rodziców, którzy martwią się o wyniki swoich pociech. Już jutro odbędzie się pierwsza część egzaminu - humanistyczna.

Egzamin gimnazjalny 2018, co się na nim pojawi?

Jak przewidują polscy nauczyciele, którzy bazują na wiedzy i doświadczenia z poprzednich lat, zarówno na języku polskim, jak i historii pojawią się najprawdopodobniej tematy związane z patriotyzmem, walką o niepodległość czy walką z okupantami w podziemiu na przestrzeni ostatnich wieków. Istnieje ogromna szansa na to, że na egzaminie pojawią się pytania o takie postacie jak Józef Piłsudski oraz o jego Legiony, a także wszystko co związane jest z Żołnierzami Wyklętymi oraz ich walką z komunistycznymi władzami po II wojnie światowej. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie stawiają na to, że na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym pojawią się "Dziady" Adama Mickiewicza, "Zemsta" Aleksandra Fredry.

Przyroda i matematyka

Według ogromnej części nauczycieli na egzaminie z przyrody najpewniej pojawią się pytania związane z określaniem współrzędnych geograficznych, czasem na Ziemi, a także ruchami naszej planety - obrotowym i obiegowym. Z kolei jeśli chodzi o matematykę to z pewnością gimnazjaliści będą musieli się zmierzyć z zadaniami tekstowymi, gdzie będą musieli zastosować równania i układy równań. Oprócz tego zadania geometryczne na podstawie twierdzenia Pitagorasa. Wiedza na temat zastosowania procentów też z pewnością się przyda.

Co wziąć na egzamin gimnazjalny?

Przy okazji przypominamy co trzeba wziąć na ten jeden z najważniejszych egzaminów w życiu uczniów. Na egzamin można przynieść wyłącznie przybory do pisania tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem. Jeśli chodzi o część matematyczną to dochodzi do tego również linijka. Na egzaminie nie można korzystać ze słownika czy kalkulatora, ani żadnych innych urządzeń elektronicznych czy telekomunikacyjnych.Najlepsze newsy dnia:

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu