Egzamin ósmoklasisty w nowym rygorze sanitarnym. Znamy szczegóły

Egzamin ósmoklasisty w nowym rygorze sanitarnym. Znamy szczegóły Źródło: Pixabay

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się już jutro. Zdających czekają ogromne zmiany. Wszystko przez trwającą pandemię koronawirusa. Jakie są warunki przystąpienia do egzaminu? Co można ze sobą zabrać? Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje o egzaminie ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty zacznie się już jutro, 16 czerwca. Potrwa on przez 3 dni. Absolwenci podstawówek przez kolejne 3 dni będą zmagać się z arkuszami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Tegoroczna edycja sesji egzaminacyjnej, ze względu na panującą wokół pandemię, będzie naprawdę wyjątkowa. Restrykcje, jakich będą musieli przestrzegać zdający i egzaminujący zostały przygotowane przez aż 3 instytucje - Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Egzamin miał być pierwotnie przeprowadzony w dniach 21-23 kwietnia, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju zdecydowano się przesunąć blok egzaminacyjny na czerwiec. Uczniowie będą zdawali 3 egzaminy. Po jednym każdego dnia. Swoje zmagania zaczną już we wtorek o 9.00 od zadań sprawdzających ich wiedzę o literaturze i języku - jutro uczniowie pisać będą arkusz z języka polskiego. Na środę przewidziano zadania z matematyki, egzamin również rozpocznie się o 9.00. Ostatniego dnia egzaminacyjnej sesji rozdane będą pakiety sprawdzające znajomość języka obcego - język, który będzie zdawał uczeń jest wskazywany przez rodzica lub prawnego opiekuna.

Egzamin inny niż wszystkie

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Podczas egzaminów, ósmoklasiści powinni zachowywać dystans co najmniej 2 metrów od swoich kolegów oraz nauczycieli. Do momentu zajęcia miejsca siedzącego w sali egzaminacyjnej muszą przebywać w maseczkach lub przyłbicach. Przed każdą salą powinien również znajdować się dozownik z płynem do dezynfekcji, którego uczniowie powinni użyć przed rozpoczęciem pisania egzaminu.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w tym roku nie będzie można pożyczać od siebie przyborów. Uczniowie muszą zadbać o potrzebne materiały - linijki, kalkulatory, długopisy z czarnym atramentem. W tym roku szkoły nie zapewnią wody dla zdających, należy więc zabrać ze sobą przezroczystą butelkę z wodą. Każdy z uczniów powinien mieć dokument ze zdjęciem, dzięki któremu potwierdzi swoją tożsamość.

Dzisiaj grzeje: 1. Małgorzata Rozenek pokazała pierwsze wspólne zdjęcie swoich dzieci. Jeden szczegół zwrócił uwagę, bardzo rzadki widok

2. 400 milionów dawek szczepionki trafi do Europy. Koncern farmaceutyczny podpisał już umowę

Tegoroczne egzaminy będą wyjątkowe. Na pewno wszyscy, którzy w 2020 roku podejdą do matur lub egzaminów ósmoklasisty, na długo zapamiętają tę wyjątkową sesję egzaminacyjną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Alarm dla wszystkich od FSA. Mylił się każdy, przenigdy nie myj mięsa z kurczaka przed gotowaniem
  2. Artur Szpilka pobił znanego polityka. Wszystko uchwyciły kamery (WIDEO)
  3. Synoptycy ostrzegają, od środy nad Polską niże i fronty. Temperatura jak w piekarniku, ale co innego będzie najgorsze
  4. 3 znaki zodiaku nawet nie wiedzą, że mają doskonałą intuicję. Powinny zawsze jej słuchać, a nigdy nie będą wpadać w tarapaty
  5. Co jako pierwsze zobaczyłeś na obrazku? Podświadoma decyzja zdradza wszystko, nawet rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć
  6. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Widzowie zaniemówią, ogromne zaskoczenie i radość

Źródło: Gazeta.pl

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News