Karim al Beheira – Banny, egipski student, który publicznie przyznał się do ateizmu został wczoraj prawomocnie skazany na 3 lata więzienia za znieważenie Islamu. Przeciwko niemu zeznawał nawet własny ojciec.

Banny został aresztowany w listopadzie ubiegłego roku po tym jak poszedł na posterunek policji by zgłosić nękanie przez sąsiadów, którzy dowiedzieli się o jego ateizmie. Z uwagi na to, że jego nazwisko już wcześniej znalazło się na liście ateistów zamieszczonej w lokalnym dzienniku policjanci zamiast mu pomóc, zatrzymali go pod zarzutem ateizmu i obrazy Islamu.

Wyrok skazujący zapadł już na pierwszej rozprawie a adwokatom Karima nie pozwolono przedstawić argumentów obrony. Jego ojciec zeznawał przeciwko niemu mówiąc, że Karim już od małego przejawiał ekstremistyczne poglądy uderzające w Islam.

Do skazania Egipcjanina posłużyły tamtejszemu sądowi posty, które Karim publikował na swoim facebooku.

Egipskie prawo zakazuje jakiekolwiek bluźnierstwa wobec trzech największych religii w tym kraju: Islamu, Chrześcijaństwa i Judaizmu. Natomiast w egipskich szkołach organizowane są warsztaty mające przeciwdziałać ateizmowi.

W 2012 roku, znany egipski bloger, Alber Saber został również skazany na 3 lata więzienia za publiczne przyznanie się do ateizmu.

źródło: AFP/news.yahoo.com

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.