Edyta Lewandowska prywatnie. Mąż zmienił jej życie?

Edyta Lewandowska prywatnie. Mąż zmienił jej życie? Źródło: YouTube

Edyta Lewandowska - mąż prezenterki jest znanym i lubianym pogodynkiem. Czy dziennikarka TVP może cieszyć się równie dużą popularnością? Prezenterka została przywrócona do pracy w Telewizji Publicznej, po odejściu Krzysztofa Ziemca. Dlaczego Ziemiec odszedł i co wiemy o nowej prezenterce?

Edyta Lewandowska - mąż prezenterki - kim jest?

Edyta Lewandowska - mąż prezenterki to znany aktor teatralny, telewizyjny, radiowiec i dziennikarz. Ziemowit Pędziwiatr, bo o nim mowa, jest jednym z najpopularniejszych prezenterów pogody Telewizji Polskiej.

Ziemowit jako absolwent Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach zadebiutował w teatrze w 1996 roku w musicalu "Zorba". Jako aktor zagrał w wielu musicalach i przedstawieniach m. in. "Chicago", "Footloose", "Wiedeńskiej krwi", "Księżniczce Czardasza". Od 2001 do 2003 roku występował gościnnie w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Następnie związał się z TVP jako prezenter pogody. Mimo dwuletniej przerwy w tej pracy z powodu zwolnień w Telewizji Polskiej, Ziemowit Pędziwiatr powrócił do prezentowania pogody, z czego ucieszyli się widzowie szanujący poczucie humoru i pogodę ducha prezentera.

Edyta Lewandowska droga zawodowa

Skąd wzięła się nowa prezenterka Wiadomości TVP1? Urodzona 2 stycznia 1975 roku polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Dziennikarski staż odbyła w Informacyjnej Agencji Radiowej, następnie pracowała w Radiu Bełchatów i Radiu Classic.

W 1997 roku rozpoczęła pracę w TVP1 jako prowadząca "Twojej Listy Przebojów". Rok później poprowadziła Festiwal w Opolu, a od 2002 roku, jako 27-letnia dziennikarka związała się z TVP Łódź, gdzie prowadziła "Łódzkie Wiadomości Dnia", "Dzień Dobry" oraz "Takie jest życie".

W 2005 odbył się konkurs na prezentera TVP2, który wygrała właśnie Lewandowska. Jeszcze tego samego roku została prezenterką "Wiadomości" na kanale pierwszym. 

Dwa lata później zaczęła pracę w "Serwisie informacyjnym TVP Info".

Edyta Lewandowska prywatnie

Dziennikarka zdążyła zasłynąć już ze swoich poglądów. Kilka lat temu została wyrzucona z pracy w Telewizji Publicznej. Wróciła jednak kilka miesięcy po tym jak za rządów PiS Jacek Kurski został prezesem TVP.

Lewandowska zdaje się nie przejmować negatywnymi opiniami swojej stronności i braku obiektywizmu. Prezenterka niemal jawnie wspiera "Dobrą Zmianę", a jej poparcie dla Płażyńskiego i Jakiego wywołały w sieci nie lada sensację.

- Zobaczymy i usłyszymy, co kandydat na prezydenta, który niestety w drugiej turze wyborów samorządowych przegrał, ma do powiedzenia - powiedziała dziennikarka podczas wieczoru wyborczego w TVP Info, zapowiadając połączenie ze sztabem wyborczym Kacpra Płażyńskiego.

- Nie mam do końca przekonania, czy słowa Edyty o Kacprze Płażyńskim są informacją o jej poglądach, czy gigantycznej presji politycznej, z którą muszą się mierzyć wszyscy pracownicy mediów publicznych - skomentował Piotr Maślak, były dziennikarz TVP dla NaTemat.

Edyta Lewandowska za Krzysztofa Ziemca

Edyta Lewandowska zastąpiła prezentera Krzysztofa Ziemca. Dziennikarz bardzo ciężko zareagował na wydarzenia z początku roku. Dlaczego Ziemiec stracił serce do "Wiadomości"?

Prezenter prowadził "Wiadomości" 14 stycznia z Gdańska. To był znamienny dzień we współczesnej historii, gdy Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ugodzony nożem na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż przed tzw. światełkiem do nieba.

Po tych trudnych dla całego społeczeństwa wydarzeniach Krzysztof Ziemiec wziął urlop, a w mediach pojawiła się informacja o tym, że Ziemiec nie chce być już prezenterem TVP. Jego miejsce zajęła Edyta Lewandowska.

- Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia – mówił wtedy Ziemiec Wirtualnej Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha i Marcel Sora - partner aktorki. Para się rozstała?
  2. Jacek Braciak - żona, Maja Hirsch, Agata Buzek
  3. Artur Boruc - dzieci. Sara Boruc jest w ciąży?
  4. Pikio: Wykop - Kto jest właścicielem portalu wykop.pl?
  5. Kamil Pawelski - wiek, żona ekskluzywnego menela
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News