Edyta Jungowska zniknęła z telewizji na lata. Co dzieje się z zapomnianą aktorką "Na dobre i na złe"?

Edyta Jungowska zniknęła z telewizji na lata. Co dzieje się z zapomnianą aktorką "Na dobre i na złe"? Źródło: xiegarnia

Edyta Jungowska była jedną z najbardziej popularnych polskich aktorek. Niemal każdy z widzów "Na dobre i na złe" kibicował przebojowej siostrze Bożence. Wielu pyta, co dziś dzieje się z gwiazdą TVP.

Edyta Jungowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Gdy pojawiła się w medycznym serialu, fani natychmiast pokochali jej bohaterkę. Scenarzyści postanowili rozbudować jej rolę, a aktorka stała się z dnia na dzień niezwykle popularna. Zaczęła występować także w innych produkcjach telewizyjnych, nierzadko można ją było oglądać w dużych spektaklach teatralnych. Czy zajmuje się dziś siostra Bożenka?

Co się dzieje z aktorką "Na dobre i na złe". Edyta Jungowska zmieniła całkowicie swoje życie

Ostatni raz na małym ekranie pojawiła się pięć lat temu. Zagrała Laurę w serialu "2XL". Później słuch po niej zaginął, a aktorka... postanowiła wydawać książki. Wyjątkowe dla niej stały się dzieła Astrid Lindgren, autorki bestsellerowej serii o Pippi Langstrumpf. Gwiazda chciałaby, aby wszystkie (a jest ich aż 25) części pojawiły się na polskim rynku w nowym wydaniu - formie czytanej. Chciałaby także na nowo wydać kultową książkę "Dzieci z Bulerbyn". Wszystko robi w parze ze swoim aktorskim przyjacielem - Piotrem Fronczewskim. Chociaż dzieła dopiero są tworzone przez aktorów, mamy pewność, że te dwa kultowe głosy pozwolą się na nowo przenieść do czasów dzieciństwa. - Ma zamiar wydać wszystkie 25 książek Lindgren. I kto wie, może z kolejnego wyjazdu za morze przywiezie do kraju coś zupełnie nowego - powiedziała znajoma aktorki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Edyta Jungowska dzieli swoje życie na Polskę i Szwecję. O życiu prywatnym aktorki wiemy niewiele. Rzadko udziela się w polskim show biznesie. Trudną ją spotkać na imprezach branżowych, a od spotkań z fotoreporterami woli spędzać czas w domu z rodziną. Wiemy, że artystka ma syna Wiktora.

Kariera Jungowskiej

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Wielokrotnie występowała w kultowych odsłonach Teatru Telewizji. Stanęła także na deskach stołecznych teatrów, grając u najlepszych polskich reżyserów. Jest znana także jako lektor, nierzadko udziela głosu postaciom z bajki. W połowie lat 90-tych zaczęła występować w kabarecie Olgi Lipińskiej. Później, pojawiła się w serialu "Na dobre i na złe". Mogliśmy ją także oglądać w popularnych produkcjach TVN, gdzie doradzała uczestnikom "Top Model" jak zachowywać się przed obiektywem. Cenne aktorskie wskazówki ci natychmiast realizowali, a później aktorka punktowała ich dokonania. Fani artystki są przekonani, że sprawdzi się jako lektor książek o przebojowej Pippi. Z pewnością Jungowska jest jedną z najbardziej wszechstronnych polskich aktorek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda Na dobre i na złe szukała pieniędzy na ulicy. Przeżywała koszmar
  2. Była gwiazdą Na dobre i na złe. Dzisiaj jej nie poznacie!
  3. Haniebne zachowanie TVP, internauci w furii: "Co za sku*wysyństwo!"
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w szoku
  5. Znaki zodiaku, które są strasznymi leniuchami. One kochają spać
Następny artykuł