Edyta Górniak ma kłopoty
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 13 Listopada 2020

Osoby, jak Edyta Górniak będą mogły trafić do więzienia? Przekroczyła wszelkie granice, jest wniosek do organów ścigania

Edyta Górniak, przez swoje ostatnie wypowiedzi na temat pandemii koronawirusa, stała się niechlubną bohaterką tabloidów. Szybko okazało się jednak, że to nie koniec problemów piosenkarki. Pracownicy sektora medycznego uważają, że przekroczyła wszelkie granice. Do organów ścigania wpłynął odpowiedni wniosek. Gwiazda powinna obawiać się kary więzienia?

Edyta Górniak zdecydowała się przez kilkoma dniami na wyznanie, które zbulwersowało niemal wszystkich internautów. Piosenkarka, podczas transmisji na żywo, zaczęła głosić teorie spiskowe na temat epidemii COVID-19. Zdaniem gwiazdy chorzy, którzy przebywają w szpitalach, są tylko statystami.

Niebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiNiebywałe doniesienia o Łukaszu Szumowskim. Ciężko uwierzyć co teraz robiCzytaj dalej

Edyta Górniak może trafić do więzienia?

Ostatnio, podczas trzygodzinnej transmisji w internecie, Edyta Górniak podzieliła się z fanami swoimi poglądami na temat sytuacji epidemiologicznej na świecie. Nie zabrakło snucia wielu teorii spiskowych związanych z wirusem. Piosenkarka już od dłuższego czasu zaskakuje i szokuje fanów kolejnymi wnioskami.

Piosenkarka skrytykowała również noszenie maseczek ochronnych i zarzekała, że nie pozwoli na zaszczepienie siebie ani swojego syna, szesnastoletniego Allana, a jeśli będzie taka konieczność, wyemigruje poza granice Polski. Jej słowa szybko spotkały się z odzewem chorych na COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Dziękuję Edycie Górniak za docenienie roli statystów w "spektaklu" - chorzy na COVID-19. Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, którzy odgrywają sceny ataków duszenia się, niemożności zaczerpnięcia powietrza czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy panią! - napisał ironicznie ze szpitala zmagający się z koronawirusem poseł Jerzy Polaczek.

Kontrowersyjne wypowiedzi Edyty Górniak nie mogły pozostać bez echa. Zainteresowali się nimi także przedstawiciele sektora medycznego, którzy uważają, że tego typu opinie, szczególnie wygłaszane przez osobę, która cieszy się tak dużą popularnością, mogą mieć katastrofalne skutki. Jeden z lekarzy zapowiedział, że podejmie kroki prawne wobec osób, które decydują się na taki krok.

- Wystąpiłem do ministra zdrowia i do organów ścigania, aby z urzędu ścigać takie osoby, które wyrażają się w tak nieodpowiedzialny sposób (...). Myślę, że wiedza pani Edyty Górniak zatrzymała się na poziomie starożytności. Czas szamanów dawno się skończył - mówił oburzony słowami wokalistki prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, profesor Andrzej Matyja.

- Chciałbym leczyć statystów, ale zapraszam panią Edytę. Otrzyma taki strój jak my wszyscy, by uniknąć zarażenia, i wtedy myślę, że zmieniłaby zdanie. Zapraszam na oddział. To są słowa nieodpowiedzialne, oburzające. I za takie słowa takie osoby powinny być ścigane z urzędu - kontynuował.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Inni lekarze również nie są pozytywnie nastawieni do rewelacji głoszonych przez Edytę Górniak. Według jednego z medyków informacje przekazywane przez gwiazdę mogą skutkować wzmożoną transmisją niebezpiecznego patogenu i doprowadzić do ogromnych problemów polskiego sektora medycznego.

- Ja mam krótki apel, żeby pani Edyta nie szkodziła polskiej ochronie zdrowia. W ten sposób szkodzi naprawdę wielu ludziom, sieje dezinformacje i pośrednio przyczynia się do wzrostu zachorowań, co przy niewydolnej służbie zdrowia jest skrajną nieodpowiedzialnością - dodał lekarz, Michał Domaszewski.

W polskim prawie pomówienia, których skutkiem może być utrata zaufania do danego zawodu lub poniżenie go w opinii publicznej za pomocą środków masowego komunikowania, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Interwencja Ministerstwa Zdrowia może doprowadzić do zmiany kwalifikacji czynu na jeszcze poważniejszy. Edyta Górniak ma powody do obaw?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
  7. Kolejny apel do ministra rolnictwa. Tym razem pojawiła się prośba o 6-letnie odroczenie zakazu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News