Edyta Geppert wiele lat spędziła we wstydzie. Wyszło na jaw, że bardzo długo nie chciała się przyznać do jednej rzeczy

Edyta Geppert wiele lat spędziła we wstydzie. Wyszło na jaw, że bardzo długo nie chciała się przyznać do jednej rzeczy Źródło: screen TVP Historia

Edyta Geppert do dziś jest jedną z najsłynniejszych polskich wokalistek, a liczne grono jej fanów wciąż nuci największe przeboje niezwykle utalentowanej piosenkarki. Niewielu z nich wie , że ich ulubiona gwiazda niemal całe życie spędziła we wstydzie, wyznała to dopiero po latach.

Edyta Geppert pochodzi z niezwykle muzykalnej rodziny, a piosenka towarzyszyła jej już od najmłodszych lat. Choć artystka do dzisiaj pozostaje jedną z ulubienic Polaków, niewielu fanów wie, że przez lata żyła w ogromnym wstydzie. Dopiero po czasie wyznała całą prawdę.

Edyta Geppert dopiero po latach przyznała, że żyła w ogromnym wstydzie

Słynna piosenkarka przyszła na świat w 1953 roku w Nowej Rudzie. Pochodziła z rodziny o węgierskich korzeniach, a w jej domu od dziecka pełno było muzyki. Gdy miała 5 lat, dziadek kupił jej akordeon, jednak to nie umiejętności gry na instrumencie budziły największy podziw wśród domowników, a talent wokalny dziewczynki. Niestety, od dziecka Edyta Geppert byłą również chorobliwie nieśmiała.

– Byłam nieśmiałą dziewczynką. Ale jak już się dałam uprosić, nie można było mnie zatrzymać – wyznała po latach Edyta Geppert w wywiadzie dla "Vivy".

Wrodzona nieśmiałość omal nie zaprzepaściła jej kariery muzycznej. Choć udzielała się w Zespole Pieśni i Tańca w Nowej Rudzie, nie wiązała przyszłości ze śpiewem, ze względu na brak pewności siebie. Z pomocą przyszła jej koleżanka, która zaciągnęła ją na egzaminy do średniej szkoły muzycznej w Warszawie.

– Nie pojechałabym na egzamin, gdyby nie moja koleżanka, Grażynka. Gdzieś usłyszała, jak śpiewam i stwierdziła, że powinnam się tym zająć na poważnie. Napisała za mnie podanie i zaniosła je do szkoły. Kiedy przyszedł dzień egzaminu, poszła ze mną i dosłownie wepchnęła mnie do sali przed komisję – przyznała wokalistka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Edyta Geppert niezbyt dobrze radziła sobie z popularnością i sławą

To właśnie w szkole muzycznej poznała swojego przyszłego męża, Piotra Loretza. On był wykładowcą, ona uczennicą, dlatego ich późniejszy związek budził sporo kontrowersji.

– Przez cztery lata Piotr był wyłącznie moim profesorem. Uwielbiałam jego zajęcia […] ale nic nie wskazywało na to, że kiedyś będziemy razem. [...] Trudno powiedzieć, żeby to było uderzenie pioruna. Na pewno mieliśmy wspólne spojrzenie na piosenkę. Zbliżył nas też stan wojenny. […] Piotr był takim moim przewodnikiem po życiu i sztuce. Jestem wdzięczna losowi, że ktoś taki stanął na mojej drodze – mówiła Edyta Geppert w rozmowie z "Vivą!".

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła druzgocząca wiadomość o nagłej śmierci. Nie żyje syn polityka, cały kraj w żałobie. Przykre informacje ze Stanów Zjednoczonych

2. Nie żyje Kuba. Tragiczna wiadomość właśnie obiegła media, miał guza przysadki mózgowej

To właśnie ukochany otoczył ją opieką i pomagał oswoić się z sukcesem, która nagle przytłoczył wokalistkę. Po latach przyznała, że bardzo wstydziła się swojej sławy i popularności, która spotkała ją po debiucie na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1984 roku.

– Długo mi przeszkadzała i czułam się nią ogromnie speszona. Uciekałam albo nie przyznawałam się do siebie i mówiłam: "Tak, jestem podobna do Edyty, wszyscy mi to mówią, ale to nie ja" – wyznała artystka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Popularne leki masowo znikają z aptek
  2. PZPN nagle wydał ważne oświadczenie. Właśnie poznaliśmy nowego mistrza Polski, zwyciężyły w Ekstraklasie kobiecej
  3. Anna Dymna ujawniła prawdę o "Janosiku". Widzowie się nie zorientowali
  4. Zabrał kotki mamie i zrobił z nimi niewyobrażalne rzeczy. Ciężko powstrzymać łzy, czytając doniesienia z południowej Polski
  5. Edyta Geppert wiele lat spędziła we wstydzie. Wyszło na jaw, że bardzo długo nie chciała się przyznać do jednej rzeczy
  6. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci

Źródło: Wszystko o wszystkim

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News