Nie żyje ogromny autorytet wielu Polaków. Był ojcem znanego posła PiS
Anna Maria Guziewska - 29 Grudnia 2018

Nie żyje ogromny autorytet wielu Polaków. Był ojcem znanego posła PiS

Edward Latos był lekarzem wybitnym. Przez dekady był dyrektorem bydgoskiej placówki, która zajmowała się leczeniem dzieci. Był ojcem Tomasza - posła PiS. Mężczyzna zmarł dzisiaj w wieku 96 lat.

Edward Latos był oddany rozwojowi medycyny w Polsce. W latach 1959 - 1991 był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Wykładał na uniwersytetach, uczył w szpitalach i przede wszystkim leczył. Niezwykle oddany lekarz zmarł dzisiaj. O śmierci poinformowała rodzina.

Śmierć ojca znanego polityka. Edward Latos był wybitnym lekarzem i wykładowcą

Urodził się w 1922 roku w Koronowie. Był więźniem obozu w Potulicach. Po wojnie przeniósł się do Poznania i tam ukończył medycynę. Tuż po studiach zaczął pracę w bydgoskich placówkach, gdzie zdecydował się zostać do samego końca. Przez dekady współpracował z najlepszymi. Dzięki niemu, rozrastały się oddziały w szpitalu pediatrycznym. Wykładał na akademiach medycznych, a także uczył przyszłych lekarzy, gdy ci znajdowali się w jego kręgu. Był ojcem polityka PiS - Tomasza. Tomasz Latos poszedł w ślady ojca i specjalizował się w zakresie radiologii. Mężczyzna postanowił spróbować swoich sił także w polityce. W 2003 roku przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Dwa lata później po raz pierwszy znalazł się Sejmie, sukces swój powtórzył w 2007 roku. W 2009 roku chciał się znaleźć w Parlamencie Europejskim, gdzie startował z list prawicy. Pozostał jednak w kraju. W 2018 roku startował w wyborach samorządowych, próbując objąć fotel prezydenta Bydgoszczy. Zajął drugie miejsce i powrócił do polityki w Sejmie. Obecnie zajmuje miejsce zastępcy przewodniczącego podkomisji zdrowia. Przegrana w ostatnich wyborach była dla niego sporym ciosem. Mimo wszystko publicznie pogratulował wszystkim, którzy brali udział w kampanii, a także zdobył się na życzenia powodzenia dla nowego włodarza. W wywiadach przyznawał, że Bydgoszcz jest dla niego niezwykle ważnym miejscem i nigdy o niej nie zapomni.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
anna_szczepaniakDlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
- Wiem, że w Bydgoszczy środowiska lewicowo-liberalne są bardzo mocne. Ale zdecydowałem się na start z pobudek wynikających z lokalnego patriotyzmu. Wierzyłem i nadal wierzę, że Bydgoszcz może się rozwijać lepiej i dynamiczniej. Podjąłem ryzyko mając ugruntowaną pozycję jako parlamentarzysta - mówił mężczyzna po ogłoszeniu lokalnych wyników. Z pewnością w karierze politycznej wspierał go ojciec, wybitny lekarz, Edward Latos.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jej walce przyglądał się cały kraj. Nie żyje młoda Polka postrzelona w Niemczech
  2. Był o krok od Nobla. Nie żyje kultowy artysta, miliony w żałobie
  3. Nie żyje wielki Polak, przyjaciel TVN i Jana Pawła II. Cały kraj w żałobie
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
skolimowskakamila14 gwiazd sportu, które odeszły zbyt wcześnie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News