Edward Janiak - decyzja papieża
Kub347/Wikipedia/Uploaded a work by Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska from https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/42973702131/in/album-72157698313922305/ with UploadWizard
Aneta Wasilewska - 25 Czerwca 2020

Biskup Edward Janiak na wylocie. Papież Franciszek ma już dość, podjął właśnie decyzję najwyższej rangi

Biskup Edward Janiak owiany został złą sławą po publikacji dokumentu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". W sprawę włączył się właśnie papież Franciszek, który podjął ostateczną decyzję w sprawie polskiego duchownego. Jaka decyzja zapadła?

Edward Janiak zostanie zastąpiony przez innego duchownego. Biskup zostanie odsunięty od swoich obowiązków, decyzja została przekazana dzisiaj podczas konferencji Episkopatu Polski. Decyzja została wydana przez papieża Franciszka.

Córka, opiekunka mamyNagranie z ukrytej kamery ją zdruzgotało. Córka w końcu zobaczyła, co opiekunka wyrabia z jej 94-letnią mamą, okrutneCzytaj dalej

Edward Janiak odsunięty od obowiązków

Papież Franciszek mianował administratora apostolskiego sede plena diecezji kaliskiej w osobie metropolity łódzkiego, arcybiskupa Grzegorza Rysia. Zastąpi on Edwarda Janiaka, który nie cieszy się dobrą sławą w ostatnich tygodniach po publikacji "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich.

Portal Deon.pl wyjaśnia, że obowiązki Janiaka zostaną przejęte przez arcybiskupa Rysia przynajmniej na czas trwania postępowania w sprawie oskarżeń. Edward Janiak będzie mógł powrócić na swoje stanowisko, gdy taką decyzję podejmie papież lub gdy zostanie oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

Decyzja, która zapadła w Watykanie, jest nieodwołalna. Dla przypomnienia, Edward Janiak został przestawiony w filmie jako osoba, która tuszowała sprawy pedofilii w Kościele, a także jako ktoś, kto akceptuje karalne i niemoralne zachowania księży, dopuszczających się molestowania nieletnich. Po emisji filmu 18 maja do nuncjatury wpłynęło zawiadomienie od prymasa Polski Wojciecha Polaka w sprawie Janiaka i czynów, których miał się dopuścić w ostatnich latach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Żona otrzymała wzruszający listMąż zginął tragicznie. Kiedy żona przeglądała po jego śmierci laptopa, znalazła wiadomość do siebie; przeczytała i padła z wrażeniaCzytaj dalej

Edward Janiak odpowiada na krytykę

W ostatnich dniach pojawiła się wiadomość, że biskup miał zostać przewieziony do szpitala w Kaliszu. Pierwsze informacje, dotyczyły podejrzenia udaru, jednak ostatecznie okazało się, że biskup był pijany. Po kilku godzinach spędzonych w szpitalu odebrali go inni księża.

Dzisiaj grzeje:

1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności

To nie wszystkie informacje, które pojawiają się w mediach na temat biskupa. Edward Janiak po publikacji "Zabawy w chowanego" otwarcie krytykował wszystkich, którzy mieli udział przy jego produkcji. Doszło nawet do tego, że duchowny podejrzewał prymasa Polski o zmowę z braćmi Sekielskimi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dodaj musztardę do kotletów mielonych. Efekt cię mocno zaskoczy, rodzina od razu poprosi o dokładkę
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Nagła wiadomość dla wszystkich rodziców. RMF: wiadomo już, do kiedy będą dostawać pieniądze
  4. Najważniejsza wiadomość przed wakacjami. Jedziesz na urlop? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości
  5. Wszystko trzymała w tajemnicy. Wielka gwiazda TVP wzięła potajemny ślub, mamy zdjęcia
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

pies burza trikFenomenalny trik na uspokojenie psa podczas burzy. Każdy właściciel powinien go poznaćCzytaj dalej

Źródło: SE

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News