W sieci pojawiły się zdjęcia grobu Edwarda Gierka. Obraz, który może zawieść wielu

W sieci pojawiły się zdjęcia grobu Edwarda Gierka. Obraz, który może zawieść wielu Źródło: Flickr/SPÖ Presse und Kommunikation

Edward Gierek i czasy, kiedy pełnił funkcję I sekretarza KC PZPR wielu osobom kojarzą się z dobrobytem i pomyslnym czasem dla naszego kraju. W związku z czym wiele osób pamięta o takich datach, jak jego urodziny czy rocznica śmierci. W sieci pojawiło się zdjęcie grobu polityka. Wiele osób będzie zawiedzionych tym, jak wygląda.

Edward Gierek zmarł 29 lipca 2001 roku, wielu Polaków zdążyło już uczcić 19. rocznicę śmierci polityka. W sieci pojawiło się nawet zdjęcie jego grobu znajdującego się w Sosnowcu na cmentarzu przy ulicy Zuzanny. To właśnie tam grupa mieszkańców Zagłębia oddała hołd politykowi. Widok jego nagrobku niestety może zawieść wiele osób. 

Mieszkańcy Zagłębia oddali hołd zmarłemu 19 lat temu Edwardowi Gierkowi, widok jego grobu zasmucił wiele osób

Edward Gierek urodził się 6 stycznia 1913 roku w miejscowości Porąbka, która obecnie jest ona dzielnicą Cieszyna. Polityk zmarł 29 lipca 2001 roku w Cieszynie. Wielokrotnie był on posłem na sejm Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Przez 10 lat pełnił funkcję I sekretarza KC PZPR. 

Podczas tak zwanej gierkowskiej dekady gospodarka Polski rozwijała się w dynamicznym tempie. Niestety budowa socjalistycznego państwa kosztowała mnóstwo pieniędzy. Większość z nich pochodziła z zagranicznych pożyczek. Wszystko zakończyło się ogromnym kryzysem gospodarczym, a finalnie niezadowoleniem Polaków, co doprowadziło do upadku komunizmu w kraju. 

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pieniądze na zasiłki, budowy dróg czy fabryk pochodziły z zagranicznych pożyczek i doprowadziły do ogromnego zadłużenia państwa. Mimo to wciąż mnóstwo osób wspomina epokę Gierka jako czas dobrobytu. Dlatego pamiętają między innymi o rocznicy jego śmierci. W związku z nią mieszkańcy Zagłębia uczcili to wydarzenie oddaniem mu hołdu przy grobie.

O Edwardzie Gierku mówi się ostatnimi czasy coraz częściej. Dzieje się tak również w związku z rozpoczynającymi się wkrótce zdjęciami do filmu opowiadającego o życiu polityka w latach, kiedy pełnił funkcję sekretarza. W jego rolę wcieli się Michał Koterski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

29 lipca minie 19 rocznica śmierci Edwarda Gierka. Ta okazja zmotywowała grupę mieszkańców z Zagłębia Dąbrowskiego do odwiedzenia jego grobu w Sosnowcu przy ulicy Zuzanny. Jeden z nich opublikował nawet w mediach społecznościowych ich wspólne zdjęcie przy grobie polityka.

Widok nagrobka może zawieść wiele osób. Ci, którzy nie mieli okazji widzieć go wcześniej, mogliby spodziewać się wielkiego i okazałego pomnika. Polityk przez wiele lat pełnił wysoką funkcję w państwie. W związku z tym mnóstwo Polaków zapewne spodziewała się nagrobka bardziej okazałych rozmiarów. Tymczasem jest on dość prosty, skromny i niewyróżniający się specjalnie spośród innych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne doniesienia, dwie osoby nie żyją. Policja i służby na miejscu 

2. Fatalna informacja dla wielu rodziców. Od dzisiaj stracą duże pieniądze

3. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób

Zdjęcie ze wspólnych obchodów rocznicy śmierci polityka opublikował Antoni Gałka. Fotografia, która pojawiła się na Facebooku wzbudziła wiele emocji wśród internautów. Pojawiły się komentarze, że Edward Gierek jest jedyną pozytywną postacią tamtych czasów. Inni dodali również określili go jako wielkiego patriotę oraz zasłużonego polityka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad zalewem nagle pojawiła się trąba powietrzna. ”Materace latają, dzieci piszczą”
  2. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol
  3. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
  4. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Nie żyje prawdziwa legenda
  5. Asia z "Chłopaków do wzięcia" przekazała dramatyczny apel. Sytuacja jest krytyczna, potrzebna pomoc
  6. 73-letni Karol Strasburger wyjawił prawdę o córeczce. Fanom ciężko opanować łzy
  7. Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszych
  8. Co się dzieje z twoim organizmem po wypiciu kawy? Złapiesz się za głowę, niesamowite
  9. Boczek z ”Kiepskich” ma przepiękną córkę. Niestety, rzadko widuje się z aktorem i jego żoną

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News