Najsłynniejszy w Polsce szop Edward nie żyje. Turyści zamęczyli go w okropny sposób

Najsłynniejszy w Polsce szop Edward nie żyje. Turyści zamęczyli go w okropny sposób Źródło: facebook.com/szopedward

Edward był wyjątkowym stworzeniem. Dzięki swojej właścicielce był jednym z najpopularniejszych zwierząt w całym kraju. Media obiegła jednak wieść o jego śmierci. Wszystko przez turystów, którzy nie mieli litości dla zwierzaka. To, co zrobili, jest nieludzkie. Historia zwierzęcia jest szokująca.

Edward był oswojonym szopem, który należał do mieszkanki Olsztyna, był miejscową atrakcją. Kobieta często odwiedzała z nim placówki edukacyjne, przedszkola oraz zabierała go na akcje sprzątania miasta. Dla mieszkańców był lokalną maskotką, którą uwielbiały dzieci, ale też dorośli. Zwierzak doczekał się nawet własnego fanpage'a w mediach społecznościowych, gdzie zdobywał coraz większą popularność. 

Edward był ulubieńcem Polaków. Stracił życie przez turystów

Edward zazwyczaj nie wychodził z domu bez swojej właścicielki, która zawsze ubierała go w szelki i smycz. Dzięki temu miała go pod kontrolą i nie musiała się bać, że zwierzę ucieknie. 8 czerwca szop jednak wymknął się z domu. Bez nadzoru swojej opiekunki udał się do pobliskiego domu letniskowego, wynajmowanego przez rodzinę z dziećmi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy mieszkańcy spostrzegli szopa, byli przestraszeni. Zadzwonili do odpowiednich służb, aby te zabrały istotę z ich posesji. Gdy nikt nie przyjechał, postanowili sami zadbać o swoje bezpieczeństwo i wrzucili zwierzaka do beczki. Zakryli ją wiekiem, odcinając mu dopływ powietrza. Szop umarł zanim udało się go odnaleźć.

Jak tłumaczą sprawcy, bali się, że Edward ma wściekliznę i ugryzie dzieci. Chcieli przede wszystkim chronić najmłodszych rodziny, a nie mieli pojęcia, że szop jest oswojony oraz zdrowy. Właścicielka jest zrozpaczona, bardzo tęskni za swoim pupilem, który był dla niej niczym członek rodziny.

- Żyj, człowieku w myśl zasady: nie rób innemu tego, czego sam nie chcesz doświadczyć i pamiętaj, że do doświadczania życia jest ci potrzebny tlen... Ja przez czyjąś decyzje straciłam przyjaciela i towarzysza. Do zobaczenia, Edward, moje kochane słonko - napisała na swoim Facebooku.

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Jan Paweł II mówił to codziennie, bez przerwy, aż do dnia śmierci. Ujawniamy treść słów
  4. Horror nastolatki wstrząsnął całą Polską. Tak brutalnego i bestialskiego gwałtu nie widział świat
  5. Przybylska przed śmiercią przeżyła prawdziwy koszmar. Błagała, żeby przestali
  6. Przygnębiający widok. Tak wygląda grób Agnieszki Kotulanki

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu