Ed Sheeran zagrał w Grze o Tron. W jaką postać się wcielił?

Ed Sheeran zagrał w Grze o Tron. W jaką postać się wcielił? Źródło: screenshot/Gra o Tron

Ed Sheeran - Gra o Tron. Czy piosenkarz zagrał w popularnym serialu emitowanym przez stację HBO? Jego gościnny występ wzbudził wiele kontrowersji wśród zagorzałych fanów produkcji telewizyjnej. Dlaczego? Czy jego talent aktorski nie był wystarczający? A może to ich osobiste uprzedzenia?

Ed Sheeran - Gra o Tron, sezon siódmy, odcinek pierwszy - zagrał epizodyczną rolę w premierowym odcinku. Kilkuminutowa scena u boku Aryi Stark przysporzyła piosenkarzowi wiele problemów wizerunkowych. Spłynęła na niego fala krytyki, nie tylko od miłośników produkcji telewizyjnej, ale również jego muzyki.

Po krytycznych opiniach fanów dziwnym trafem konto wokalisty zniknęło z jednego z portali społecznościowych.

 - Odszedłem z Twittera, bo zawsze chciałem to zrobić. Nie ma to nic wspólnego z moją rolą w GoT. Gram w Grze o Tron i niby dlaczego miałbym się martwić tym, co ludzie o tym myślą. To jest zajebiście fajne. Zbieżność czasu była przypadkiem - wierzcie w to lub nie - napisał pod zdjęciem na Instagramie.

Ed Sheeran - Gra o Tron, kim była jego postać? Czy Sheeran gra w GoT? Piosenka jego wykonania była w jednej scenie

Epizodyczny występ w Grze o Tron to nie był debiut aktorski Eda Sheerana. Piosenkarz zagrał małą rolę w trzeciej części Dziennika Bridget Jones, gdzie wcielił się w siebie samego. 

W Grze o Tron pojawił się u boku Aryi Stark jako jeden z żołnierzy Lannisterów w premierowym odcinku siódmego sezonu. Podwładni złotych lwów Zachodu spotkali Aryę w drodze do Królewskiej Przystani.

 - Mama zawsze mówiła, żeby być miłym dla obcych, a wtedy obcy będą mili dla ciebie - mówi Sheeran do dziewczyny.

Rozśpiewany żołnierz podzielił się posiłkiem ze Starkówną i wykonał fragment utworu przy ognisku, który był stworzony specjalnie na potrzeby serialu. Artysta wraz z innymi rycerzami wykonał piosenkę pod tytułem "Hands of gold". Tekst piosenki pochodzi z książki Taniec ze smokami, część 2 i tam utwór wykonywał pijany Tyrion. W oryginalnej wersji brzmi ona tak:

He rode through the streets of the city
Down from his hill on high
O’er the winds and the steps and the cobbles
He rode to a woman’s sigh
For she was his secret treasure
She was his shame and his bliss
And a chain and a keep are nothing
Compared to a woman’s kiss
For hands of gold are always cold
But a woman’s hands are warm.

Kiedy Arya powiedziała, że planuje zabić królową Cersei, grupa jej towarzyszy wybuchła śmiechem, uznając jej wyznanie za żart.

 - Był odpowiedni do tej roli, ponieważ musiał zaśpiewać. Jeśli ludzie nie wiedzieliby, kim jest Ed, nikt by się nawet nad tym epizodem nie pochylił. Cały szum pochodzi spoza świata przedstawionego w serialu. Zrobił wspaniałą robotę i wygląda, jakby pochodził z tego świata - bronił piosenkarza reżyser.

  1. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
  2. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  3. Czy Arya i Gendry będą razem? Wstrząsające teorie fanowskie
  4. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  5. Wróciła Gra o Tron. Kim jest Jon Snow i kim dla niego jest Daenerys?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News