Dwukrotny mistrz świata w sambo bojowym, Khabib Nurmagomedov, zwrócił uwagę Electronic Arts, co do swojego modelu postaci w grze UFC 2. Wirtualna postać Khabiba często wykonuje po wygranej walce znak krzyża. Nurmagomedov zażądał, by zmieniono ten gest.

Electronic Arts, znana na całym świecie firma z branży gier komputerowych, popełniła błąd przy tworzeniu UFC 2. W swoim tytule traktującym o mieszanych sportach walki błędnie przypisała chrześcijański gest. Jedna z postaci w grze Khabib Nurmagomedov po wygranej walce swoją radość wyraża czyniąc znak krzyża. Problem polega na tym, że zawodnik jest muzułmaninem.

Khabib pochodzi z rosyjskiego regionu Dagestan i podobnie jak większość jego mieszkańców, jest praktykującym muzułmaninem. Dwukrotny mistrz świata w sambo bojowym zwrócił uwagę na błąd w produkcie EA i zwrócił się do firmy bezpośrednio na Twitterze.

Jestem muzułmaninem, nie osobą ochrzczoną. Proszę @EASPORTSUFC o edycję animacji prezentującej celebrowanie przeze mnie wygranej walki. Mam mnóstwo muzułmańskich fanów i musicie to uszanować” – napisał na Twitterze zawodnik UFC.

W sprawie błędnej animacji odezwali się już do Nurmagomedova pracownicy EA. Zmiana w ruchach postaci zostanie zmieniona w najnowszej aktualizacji do gry UFC 2.

„Odnotowaliśmy twoją uwagę co do animacji w grze. Poinformowaliśmy naszych programistów o problemie i zmienimy animację w następnej aktualizacji. Przepraszamy jeśli w jakikolwiek sposób cię uraziliśmy”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: conowego.pl
pt

Zobacz również