Tradycyjne dowody osobiste zostaną wyparte. Starsi będą mieli problem

Tradycyjne dowody osobiste zostaną wyparte. Starsi będą mieli problem Źródło: Screenshot z youtube.com/android.com.pl

Według najnowszych informacji tradycyjne dowody osobiste, z których obecnie korzystają wszyscy, zostaną zastąpione alternatywnymi. Będzie to prawdziwy cios w stronę emerytów i rencistów. Zmiany nie weszły jeszcze w życie, a już budzą sprzeciw! E-dowód podzielił Polaków.

E-dowód to zamiennik, który ma z czasem całkowicie zastąpić tradycyjną i powszechnie znaną formę tego dokumentu. Od teraz będzie zawierał w sobie elektroniczny chip, który będzie łączył się z bazą i w ten sposób umożliwi nam skorzystanie z usług popularnych instytucji, które wymagają potwierdzenia naszych danych osobowych. Jednocześnie, jego elektroniczna forma ma sprzyjać szybkości i niezawodności, za co odpowiadać ma nowoczesna technologia. Dokument pozwoli na szybsze i łatwiejsze podpisywanie umów w pracy czy też wypełnienie faktur. Nie będzie trzeba się z nimi męczyć tak, jak dotychczas. Wszystkie dane po prostu na wyciągnięcie ręki będą w systemie.

Nowy E-dowód osobisty zaskoczy obywateli. Kiedy wejdzie w życie?

O funkcjach, a także innych szczegółach dotyczących e-dowodu, opowiada minister cyfryzacji - Marek Zagórski: - E-dowód to wielofunkcyjny dokument z warstwą elektroniczną. Będzie bezpiecznym narzędziem do komunikacji obywatela z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi - wymienia minister. Już od 4 marca 2019 roku będzie można składać wnioski, które są niezbędne do wypełnienia, aby wydano nam nowy E-dowód. Z czasem obowiązek ten będzie dotyczył wszystkich obywateli. W planach jest bowiem całkowite zdezaktywowanie starych dowodów i wprowadzenie w obieg jedynie tych nowych. Stare uznane zostaną za nieważne dopiero wówczas, gdy ich data ważności przeminie. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji to podmioty, które są odpowiedzialne za nowy projekt.

Sprawę komentują posłowie

Wprowadzenie nowych dowodów postanowił skomentować poseł Bartosz Jóźwiak z Kukiz'15:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Taki zbędny dokumencik, jaki tutaj mam, to jest dla mnie bezsensowna ingerencja państwa, bo mamy dużo państw na świecie świetnie funkcjonujących bez dowodu osobistego, a bardzo boję się zawsze państwa, które nie potrafi żyć z obywatelami bez dowodów osobistych, bez różnego rodzaju uprawnień, bez meldunków, bez wszystkiego tego, co tak naprawdę jest pewną ingerencją w naszą osobistą wolność i śledzeniem nas - uważa poseł.

Rewolucja w dokumentach nie dla wszystkich?

Zastanawiające jest to, czy ludzie starsi poradzą sobie w tej nowej sytuacji. Nie od dziś wiadomo, że osoby starsze mają problem z przystosowaniem się do nowoczesnej technologii, która pojawia się obecnie prawie na każdym kroku. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja zostanie w jakiś sposób rozwiązana. Być może przyda się szkolenie w tym zakresie. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Królowa Elżbieta II skomentowała Brexit? Tajemnicze wystąpienie monarchini
  2. Twierdzi, że kobiety "nie są warte zgwałcenia". Duda zaprosił go do Polski
  3. "Jesteście wypie****ni!". Były dziennikarz TVP zdradza kulisy pracy
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu