Najdziwniejsze nazwiska w Polsce. Ich posiadacze wstydzą się przedstawiać

Najdziwniejsze nazwiska w Polsce. Ich posiadacze wstydzą się przedstawiać Źródło: Pixabay.com/andibreit

Dziwne nazwiska zazwyczaj są mało popularne, a ich właściciele często czują się zakłopotani, gdy muszą się przedstawić. Nic dziwnego, niektóre z nich mogą wywołać bardzo wyzywające skojarzenia.

Dziwne nazwiska spotyka się niezwykle rzadko. Kowalski czy Nowak nikogo nie dziwi ani nie śmieszy, jednak czasem zdarzają się bardzo oryginalne dane, które rozbawiają każdego. Niejednokrotnie nawet poważni urzędnicy czy funkcjonariusze muszą hamować uśmiech, gdy widzą, jak nazywa się interesant.

Sami zainteresowani często czuja się niezręcznie podczas pierwszego spotkania, gdy muszą się komuś przedstawić. Na pewno wielokrotnie rozważali zmianę nazwiska na bardziej popularne, bowiem nie raz jest im wstyd, zwłaszcza, gdy mają do czynienia z dziećmi, które potrafią zwyczajnie zacząć się śmiać, gdy usłyszą niecodzienne nazwisko, budzące niegrzeczne skojarzenia.

Dziwne nazwiska, które budzą skojarzenia. Ich posiadacze z pewnością nie mieli lekko

Dorośli zazwyczaj mają w sobie na tyle taktu, by nie wyśmiewać osób ze względu na ich nazwisko. Gorzej jest jednak w szkole, gdy taka osoba jest narażona na kontakt z bezlitosną młodzieżą. Bardzo często właściciele takich nazwisk jak Fiutek, Pipa, Gej, Dymacz, Cipka, Analik, Anus czy Pierdzioch musieli przeżyć ciężkie chwile w swoich szkolnych latach.

Wszystko przez wulgarny wydźwięk ich nazwisk. Słowa oficjalnie uważane za przekleństwa lub nieodpowiednie słowa często stanowią pożywkę dla niewybrednych żartów. Podobnie jest z nazwiskami, które w połączeniu z imieniem dają nietypową kombinację: Nierucha albo Ruchaj.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziwne nazwiska nie muszą być wulgarne. Zdarzają się inne interesujące przypadki

Dziwne nazwiska nie zawsze muszą być związane z pojęciami uznanymi za wulgarne. Jak podaje Dziennik Zachodni, niektóre z nich wyglądają bardzo zabawnie na dokumentach, gdy trzeba je wpisać w odpowiednią rubrykę: Bezimienny lub Niewiem z pewnością wielokrotnie zaskoczyły urzędników.

Niektóre nazwiska są zabawne, bo pokazują cechy lub zajęcia przodków obecnego właściciela, a dzisiaj są tylko interesującym zestawieniem dwóch słów. Tak jest w przypadku Moczygeby, Wozignoja, Grzebinogi, Bolibrzucha, Pędziwiatra lub Nieuważny.

Inną grupę nietypowych nazwisk stanowią rzeczowniki. Takie jak Kot czy Bąk nie robią wrażenia, ale Paskuda, Szpara czy Potrzeba są już o wiele rzadsze. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka gwiazdy „M jak Miłość” zmarła na raka szyjki macicy. Miała przed sobą całe życie
  2. Maturzyści brutalnie zamordowali 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Sensacja w TVN! Faworyt wyrzucony z "Agent Gwiazdy"
  4. Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu
  5. Dominika Tajner podjęła kontrowersyjną decyzję. Spełniły się najczarniejsze wizje Michała
  6. Aktor "M jak Miłość" bezczelnie oszukany. Teraz ma osobistą prośbę

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News