Dziwne imiona to już standard. Ale ci rodzice absolutnie przebili wszystkich

Dziwne imiona to już standard. Ale ci rodzice absolutnie przebili wszystkich Źródło: Fot. Pixabay (M Ameen) - Wikimedia Commons (Javid44)

W mediach coraz częściej słyszy się o kontrowersyjnych imionach, które rodzice chętnie nadają nowo narodzonym dzieciom. Ta para zaskoczyła jednak nie tylko internautów, ale także urzędników. Sprawa jest na tyle złożona, że zajęła się nią już prokuratura.

Młodzi mieszkańcy Francji, będący zdeklarowanymi muzułmanami, postanowili nazwać swojego potomka... Dżihad. Rejestrujące narodziny osoby nie mogły im odmówić, jednak kontrowersyjny pomysł rodziców i tak prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany.

Zadziwiające argumenty pary

Mieszkańcom Europy słowo "dżihad" kojarzy się jednoznacznie ze świętą wojną prowadzoną przez radykalnych muzułmanów. Rodzice dziecka twierdzą jednak, że jego pierwotne znacznie brzmiało: "dokładanie starań i ponoszenie trudów w celu wzmocnienia wiary". Właśnie tym argumentem próbują oni obecnie przekonać sąd do tego, że kontrowersyjne imię wcale nie skrzywdzi ich nowo narodzonego dziecka. Innego zdania jest jednak prokurator, który żąda zarządzenia nakazu zmiany pomysłu muzułmańskiej pary.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News