Na co szykuje się Rosja? Kupiła dziesiątki tysięcy trumiennych flag

Na co szykuje się Rosja? Kupiła dziesiątki tysięcy trumiennych flag Źródło: źródło: wallpaperhd.pk, outlookindia.com

Rosyjscy żołnierze mają się czego bać. Wychodzi bowiem na to, że Moskwa planuje masowe pogrzeby swoich wojskowych. Nie wiadomo, co się święci, ale władze Rosji zamówiły ogromne ilości flag trumiennych. Jak bardzo prawdopodobne, że Kreml szykuje się do kolejnego konfliktu zbrojnego?

Władze Rosji wieszczą śmierć 49 tys. swoich żołnierzy. To można wywnioskować z szokującego zamówienia, jakie ukazało się na rosyjskiej stronie internetowej zakupki.gov.ru, gdzie można sprawdzić zamówienia Ministerstwa Obrony naszego wielkiego sąsiada. Z podanych na stronie danych wynika, że Federacja szykuje się do wysłania dziesiątek tysięcy swoich żołnierzy na "tamtą stronę".

Pochodzące z 17 lutego zamówienie opiewa na 36,5 mln rubli. Aż 25 mln rubli ma zostać przeznaczonych na flagi, które pokryją trumny żołnierzy. W zamówieniu wyraźnie zaznaczono, że chodzi o "Flagi do rytuałów wojskowych: państwowa flaga Federacji Rosyjskiej dla pokrycia trumny. Typ: 3,8".

Masowe "zbrojenie się" w pogrzebowe flagi to jednak nie wszystko. W budżecie rosyjskiego ministerstwa obrony na 2017 rok uwzględniono, że 6,3 mld rubli (440 mln zł) zostanie wydane na "usługi pogrzebowe". Co ciekawe, zamówiono też 20 tys. odznak "Za udział w operacji wojskowej w Syrii".

Nie wiadomo dokładnie, co planuje Rosja. Tak potężne zamówienie dotyczące pochówku żołnierzy wzbudza złe przeczucia. Należy jednak pamiętać, że Rosja to bardzo skorumpowany kraj i być może tak potężne zamówienie to jakaś lewa operacja. Możliwe, że jakiś wysoko postawiony oficer przeprowadził zwykłą próbę wyprowadzenia z ministerstwa sporych pieniędzy.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News