Pomysły Antoniego Macierewicza związane z wyposażeniem polskiej armii niejednokrotnie zaskakiwały już wyborców. Tym razem polityk zdecydował się na zakup… luksusowego pociągu, przeznaczonego właśnie dla krajowego wojska. Liczba wymagań przedstawiona producentowi przez MON szokuje.

Upragniony pociąg Macierewicza będzie składał się z 8 wagonów. 6 z nich nie będzie posiadało przedziałów, a każdy powinien pomieścić 72 żołnierzy. W zmówieniu MON zaznaczyło, iż wszystkie wagony mają mieć dwie toalety, klimatyzację, a także generatory do zasilania urządzeń kuchennych i oświetleniowych. Oprócz tego znajdzie się w nich wózek kelnerski, luksusowy system audio-wideo z monitorami LCD, nagłośnieniem oraz portami USB i czytnikami kart.

W pozostałych 2 wagonach wydzielone zostanie łącznie 12 przedziałów z łóżkami, przedział narad, gabinet dowódcy oraz… szafka na broń. Pociąg ma zostać zbudowany tak, aby mógł przemieszczać się po torach we wszystkich europejskich krajach.

Według ekspertów maszyna zamówiona przez Antoniego Macierewicza w ogóle nie jest obecnie dostępna na rynku. Termin powstania pociągu oraz wszystkie związane z tym szczegóły są więc bardzo trudne do ustalenia oraz prognozowania.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również