Wczoraj głośno było o dziwacznych pozach, które przybierał szef Komisji Europejskiej w czasie audiencji u papieża Franciszka. Prowadzący program W tyle wizji dostrzegli jednak jeszcze jedno ekscentryczne zachowanie Jean-Claude Juncker’a.

Marcin Wolski i Stanisław Janecki wychwycili dziwny gest szefa Komisji Europejskiej. Podszedł on do papieża Franciszka i potraktował go nie jak głowę Kościoła, ale raczej kolegę. Ojciec Święty odwzajemnił uścisk Juncker’a jednak sytuacja wydawała się dość niezręczna.

Papież go takim stalowym uściskiem przytrzymał. My nie wiemy, co on naprawdę chciał zrobić. Pocałować papieża z dubeltówki? Klepnąć go po głowie? – pytał Marcin Wolski w swoim programie.

Jean-Claude Juncker znany jest ze swoich niecodziennych zachowań. W przeszłości próbował np. zasłaniać obiektyw fotografowi, który próbował zrobić zdjęcie Nigelowi Farage’owi. Głośno w mediach było również o jego przywitaniach z głowami państw europejskich. Juncker klepał ich po twarzy, salutował, a nawet całował w czoło.

Przywódcy z innych planet martwią się o los UE – miał powiedzieć innym razem.

VIDEO od 8.16

https://www.youtube.com/watch?v=cIUsFujdVoU

...

Zobacz również