W 1981 roku John Hinckley Jr. próbował zabić głowę państwa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Chociaż trafił, prezydent przeżył, a Johna Hinckleya zamknięto.

Człowiek, który próbował zabić Ronalda Reagana nie trafił do więzienia. Zamiast tego uznano, że jest niepoczytalny i zamknięto go w szpitalu psychiatrycznym.

Kiedy Hinckley dokonywał zamachu, miał 25 lat. Od tego czasu minęło 35 lat, a niedoszły zamachowiec, który większość życia spędził w psychiatryku wreszcie wyjdzie na wolność. Lekarze stwierdzili, że Hickley nie stwarza już dłużej zagrożenia dla społeczeństwa ani siebie i może opuścić szpital psychiatryczny

Ronald Reagan sprawował urząd w latach 1981-1989. Był pierwszym prezydentem, który przeżył zamach na swoje życie. Warto przypomnieć też żart, który z pełną powagą powiedział publiczności przed swoją konferencją prasową.

– Moi drodzy Amerykanie, cieszę się że mogę wam oznajmić podpisanie dzisiaj prawa zakazującego istnienia Związku Sowieckiego. Pięć minut temu wydałem rozkaz zbombardowania ZSRR. – stwierdził wówczas Ronald Reagan.

źródło: bbc

Zobacz również