Odpowiedzialny za słynny amerykański zamach dzisiaj wychodzi na wolność

Odpowiedzialny za słynny amerykański zamach dzisiaj wychodzi na wolność

W 1981 roku John Hinckley Jr. próbował zabić głowę państwa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Chociaż trafił, prezydent przeżył, a Johna Hinckleya zamknięto.

Człowiek, który próbował zabić Ronalda Reagana nie trafił do więzienia. Zamiast tego uznano, że jest niepoczytalny i zamknięto go w szpitalu psychiatrycznym.

Kiedy Hinckley dokonywał zamachu, miał 25 lat. Od tego czasu minęło 35 lat, a niedoszły zamachowiec, który większość życia spędził w psychiatryku wreszcie wyjdzie na wolność. Lekarze stwierdzili, że Hickley nie stwarza już dłużej zagrożenia dla społeczeństwa ani siebie i może opuścić szpital psychiatryczny

Ronald Reagan sprawował urząd w latach 1981-1989. Był pierwszym prezydentem, który przeżył zamach na swoje życie. Warto przypomnieć też żart, który z pełną powagą powiedział publiczności przed swoją konferencją prasową.

Moi drodzy Amerykanie, cieszę się że mogę wam oznajmić podpisanie dzisiaj prawa zakazującego istnienia Związku Sowieckiego. Pięć minut temu wydałem rozkaz zbombardowania ZSRR. - stwierdził wówczas Ronald Reagan.

źródło: bbc

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News