Dzisiaj Sylwester! Jak pić, żeby nie mieć kaca? Oto kilka sposobów

Dzisiaj Sylwester! Jak pić, żeby nie mieć kaca? Oto kilka sposobów Źródło: fot. pexels

Już teraz wszyscy przygotowujemy się do zabawy sylwestrowej, na której z pewnością nie zabraknie alkoholu. Największym problemem będzie zatem jutrzejszy dzień, gdy będziemy odczuwać skutki dzisiejszej zabawy. Jak ich uniknąć? Oto kilka sposobów! 

Najlepszym sposobem na brak kaca następnego dnia po zabawie jest oczywiście wstrzemięźliwość od alkoholu, ale tego raczej zbyt wielu z nas nie planuje więc warto dowiedzieć się jak się napić i cierpieć następnego dnia.

Jednym z dobrych sposobów na uniknięcie kaca jest spożywanie jedynie białych alkoholi tj. tradycyjna wódka czy gin. Kolorowe trunki jak whisky czy rum mają w swoim składzie kongenery odpowiedzialne za wzmocnienie zapachu i smaku - mają też inną właściwość - źle wpływają na naszą głowę i żołądek, które następnego dnia mogą przechodzić "trudne chwile".

Kolejna dobra rada to - unikanie trunków mieszanych z napojami zawierającymi kofeinę tj. ostatnio popularne drinki z Red Bullem. Zamiast tego najlepiej popijać lub mieszać alkohol ze zwykłymi sokami i napojami.

Dobrze znanym sposobem na uniknięcie kaca lub zmarginalizowanie jego intensywności jest pamiętanie o częstych lecz stosunkowo małych posiłków w trakcie picia oraz nie picie na "pusty żołądek". Pełny żołądek zapewnia nam wolniejsze przedostawanie się alkoholu do krwi, co skutkuje tym, że jego spożycie nie jest tak dewastacyjne dla organizmu. Dobrze jest też mieć sposób na picie tzn. nie pochłaniać dużych ilości alkoholu w krótkim czasie, tylko robić sobie przerwy zastępując drinka np. zwykłym sokiem owocowym lub herbatą.

Gdy jednak o tym wszystkim zapomnieliśmy i rankiem mamy potwornego kaca to najlepiej podarować sobie kawy, która mimo że pomaga to jednak krótkotrwale i ból głowy oraz nudności szybko powracają z jeszcze większą mocą. Dzieje się tak dlatego, bo kawa działa podobnie jak alkohol - odwadnia organizm. Zamiast kawy lepiej zaopatrzyć się w napoje, które nawodnią nasz organizm tj. soki owocowe (należy jednak unikać słodkich napojów!) czy napoje ezotoniczne.

Na poranny posiłek najlepszym wyborem jest prosta jajecznica, która uzupełni wypłukane z organizmu potas i wapno. Dobrze sprawdzają się również naleśniki lub tosty z pełnego ziarna, które uzupełniają błonnik i białko.

Częstym błędem skacowanych imprezowiczów jest również to, że następnego dnia zostają długo w łóżku. Dzięki ruchowi zwiększa się metabolizm, a to pozwala nam na szybsze pozbycie się z organizmu alkoholu. Nie należy się jednak przemęczać - wystarczy delikatny spacer ok. 30 minut na świeżym powietrzu.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News