Dzisiaj w Polsce miał odbyć się strajk dziennikarzy. Część mediów w Polsce oraz opozycji protestuje dzisiaj przeciwko planom PiS, które chce – jak przekonują – ograniczyć wolność mediów i dostępu do informacji dla obywateli. 

Według zgłoszonego przez PiS projektu od nowego roku dziennikarze będą mieli zakaz swobodnego poruszania się po korytarzach sejmu. Ograniczone będą takę spotkania politykami będą mogli z nimi porozmawiać jedynie w jednym wyznaczonym do tego specjalnie miejscu – centrum prasowym. Ponadto każdej redakcji będą przysługiwały jedynie dwie akredytacje.

W związku z protestem dziennikarze mieli dzisiaj nie pokazywać polityków. Posłowie opozycji postanowili jednak zrobić w sejmie taką awanturę, że strajk po prostu się nie udał, a od kilkudziesięciu minut media nie zajmują się niczym innym jak tylko relacjonowaniem sejmowej awantury.

Mimo tego, strajk formalnie obowiązuje. Z tej okazji rolę dziennikarza postanowił przejąć Janusz Korwin-Mikke. Polityk chwycił za mikrofon i tym razem to on zadawał pytania – a jakże – dziennikarzowi.

https://www.youtube.com/watch?v=TmLy4Ru3Eik

...

Zobacz również