Dzisiaj, dnia 21 sierpnia, Maria Kaczyńska obchodziłaby swoje 75. urodziny, których niestety jednak nie doczekała. O tej wyjątkowej okazji przypomniała na swoim Facebooku córka pierwszej damy, Marta Kaczyńska, publikując poruszający post. Bardzo szybko zebrał on prawie 2 tysiące polubień.

Polacy bez wątpienia zapamiętali Marię Kaczyńską jako kobietę elegancką, ale także ciepłą i wrażliwą. Jej córka wspomina ją za to jako doskonałą matkę, która zawsze była dla niej wzorem. Jak wielokrotnie zaznaczała, wychowując swoje dzieci,  także stara sięczerpać z jej doświadczeń.

Z jednej strony szyła ubranka dla lalek, była bardzo cierpliwa i wyrozumiała, z drugiej jednak nigdy nie była typem żony czekającej na męża z obiadem. Ceniła niezależność, ale też zawsze wspierała prezydenta, kiedy tylko potrzebował rady, czy oparcia.

Urodziny Marii Kaczyńskiej wciąż są bardzo ważnym dniem dla jej rodziny. We wzruszający sposób uczciła je jej córka, publikując zdjęcie matki, które ukazało się kiedyś w czasopiśmie „Sukces”. Wybór ten bez wątpienia nie był dla Marty Kaczyńskiej przypadkowy.

...

Zobacz również

Fot. Facebook