Dzika euforia opanowała wszystkich Polaków. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomimo wielu przeszkód odniosła ogromny sukces. Nawet Kościół się złamał, a najwięksi przeciwnicy dołączają do WOŚP.

Właśnie odbywa się już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra na rzecz ciężko chorych i umierających dzieci. Pieniądze pozyskane z dzisiejszej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński właśnie ZNISZCZYŁ WOŚP! MILIONY złotych przepadną

Nawet Kościół się złamał, bunt księdza przeciwko bojkotowaniu WOŚP

Euforyczna, dobroczynna atmosfera zawładnęła dzisiaj wszystkimi Polakami. Ze stanowiska Kościoła, który jest przeciwko fundacji Jurka Owsiaka wyłamał się jeden z przedstawicieli.

Wojciech Drozdowicz jest księdzem w parafii Bł. E. Detkensa na warszawskich Bielanach. Duchowny poprowadził dzisiaj mszę, a na jego piersi widniało serduszko WOŚP. Ten jawny bunt przeciwko besztaniu fundacji Owsiaka przez katolicki kościół, spotkał się z pozytywną reakcją wiernych.

Najwięksi przeciwnicy dołączają do WOŚP

Swoje poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazali również znaczący politycy z rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. Marek Kuchciński marszałek Sejmu poinformował publicznie, że pomimo tego, że PiS nie sympatyzuje z Jurkiem Owsiakiem i utrudnia jego działania, to on osobiście wpiera jego akcję.

– Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc – napisał Kuchciński na swoim profilu na Twitterze i opatrzył wpis tagiem „WOŚP”.

W akcję włączyła się także prezydencka para. Andrzej Duda przekazał na licytację WOŚP swoją jedwabną smokingową muszkę. Z kolei jego żona podarowała na aukcję fundacji Owsiaka kostium, w którym wystąpiła podczas spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią.

WOŚP zjednoczył Polaków we wspólnym celu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy śmiało może mówić o potężnym sukcesie. Akcja zjednoczyła miliony Polaków, którzy wspólnymi siłami chcą pomóc w ratowaniu noworodków. Czołowe postaci polskiej polityki udowodniły, że można stanąć poza podziałami i zrobić coś dobrego dla społeczeństwa. Wyniki zbiórki zostaną zaprezentowane dzisiaj wieczorem. Oficjalnie wiadomo już, że do tej pory WOŚP uzbierała już 18 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy lekarze właśnie dostali CAŁKOWITY ZAKAZ korzystania ze sprzętu WOŚP!

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP


"Korona królów": Śmiechom internautów nie ma końca! [MEMY]

...

Zobacz również