Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło Źródło: .

Dziewczynka nie miała szans, by przeżyć koszmarne wydarzenia. Gruz, ziemia i pył nie dały jej szans na przeżycie. W ostatnich chwilach świadomości próbowała walczyć o oddech. Kiedy strażacy znaleźli ją w gruzowisku, nie mogli powstrzymać łez.

Dziewczynka była już martwa. Jej wiotkie ciało przelewało się przez ręce strażaków. Wręcz oniemieli i nie mogli uwierzyć w to, co znaleźli pod jej skulonym tułowiem. Mimo wielu lat tak ciężkiej pracy, pierwszy raz spotkali się z czymś takim.

Dziewczynka poświęciła własne życie

Mała, 9-letnia dziewczynka zginęła pod gruzami, które przysypały jej ciało. Ściany walącego się budynku rozpadały się na kawałki i uniemożliwiały ucieczkę. Niestety, pomoc nadeszła zbyt późno, by chociaż dzięki reanimacji przywrócić funkcje życiowe dziecka. Strażakom zostało tylko wyciągnięcie ciała spośród kawałków betonu i wsadzenie go do czarnego worka.

Wszystko miało miejsce w sierpniu 2016 roku. Wtedy doszło do straszliwego trzęsienia ziemi we Włoszech, a miasto Pescara del Tronto dosłownie zostało zniszczone do cna. Niektórzy zdołali się ewakuować, ale było też sporo ofiar śmiertelnych - wśród nich także ta 9-latka. Giulia Renaldo zginęła w gruzach swojego własnego domu. W ostatnich sekundach życia pomyślała o swojej młodszej siostrze, 4-letniej Giorgii.

Strażak pozostawił przy trumnie list

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strażacy byli przekonani, że po odkryciu ciała martwej dziewczynki, również drugie dziecko jest już nieżywe. Jakież było ich zdziwienie, kiedy Giorgia zakaszlała i zaczęła płakać. Wszystkich za gardło ścisnęło wzruszenie - starsza siostra oddała życie za młodszą. Giorgia ma się dobrze i żyje do dziś, a bliscy przekazali jej historię bohaterstwa Giulii. Podczas pogrzebu zebrali się wszyscy mieszkańcy zniszczonego miasta, krewni oraz strażacy, którzy ratowali dziewczynki.

Dzisiaj grzeje: 1. Piękna gwiazda PRL pochowana PÓŁ ROKU po śmierci. Miała 61 lat, podzieliła los Ireny Dziedzic
2. Małgosia 1 listopada pojechała z rodziną na cmentarz. Nie spodziewała się, że jej teściowa zachowa się tak obrzydliwe, nie może jej przebaczyć

Przy białej, skromnej trumnie 9-letniej dziewczynki pojawił się list napisany przez jednego ze strażaków. Przeprasza w nim dziecko i pisze, jak mocno je kocha.

- Witaj maleńka, pomagałem innym uwolnić Cię spod guzów. Bardzo Cię przepraszam, że przybyliśmy za późno, gdy już nie oddychałaś. Chcę, abyś wiedziała, że robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby Cię uratować. Kiedy będę znowu w swoim domu w l’Aquila, będę wiedział, że jest anioł, który spogląda na mnie z nieba i że w nocy jesteś jedną z błyszczących na niebie gwiazd. Do widzenia, Giulia, mimo że mnie nie znałaś, wiedz że Cię kocham. Andrea - napisał strażak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WIELKIE zmiany w zakazie handlu. Wielu Polaków będzie miało spore problemy
  2. Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda
  3. Wdowa po Pawle Adamowiczu zdobyła się na bolesne wyznanie: "Dopiero teraz zaczynam bać"
  4. 5 mężczyzn brutalnie zgwałciło bezbronne dziecko. Wyrok sądu jest śmieszny, a uzasadnienie sprawia, że ręce opadają
  5. Kobieta dyskretnie wręczyła recepcjonistce karteczkę. Przeczytała 12 dramatycznych słów i przeszły ją ciarki

Źródło: Lolmania

Następny artykuł