Dziewczynka miała 12 lat. Potwierdzono, że zmarła na koronawirusa

Dziewczynka miała 12 lat. Potwierdzono, że zmarła na koronawirusa Źródło: pxfuel.com Creative Commons Zero - CC0

Dziewczynka miała jedynie 12 lat. Wszyscy mieli nadzieję, że jej młody i silny organizm z łatwością zwalczy koronawirusa. Niestety, los miał całkowicie inne plany.

Dziewczynka została zdiagnozowana jako chora na koronawirusa. Lekarze do samego końca robili co mogli, wszyscy są przerażeni tak agresywnym przebiegiem choroby u młodych osób.

Dziewczynka jest najmłodszą ofiarą koronawirusa w Europie

12-latka była pod dobrą opieką, otrzymywała stosowne leki i miała dostęp do wszystkich potrzebnych sprzętów. Niestety, jej organizm nie wytrzymał. Wirus działał bardzo agresywnie i dynamicznie - władze Belgii są zszokowane. Dziewczynka stała się najmłodszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w kraju.

- To trudny moment, ponieważ śmierć dotyczy dziecka. Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi. To bardzo wyjątkowy przypadek, śmierć dziecka [z powodu koronawirusa] zdarza się rzadko, ale bardzo nas zasmucił - mówił Emmanuel Andre, rzecznik prasowy rządowego organu kryzysowego do spraw epidemii. To jednak nie wszystko: dziennik "Le Soir" poinformował, że 12-latka jest najmłodszą ofiarą COVID-19 w całej Europie.

Sytuacja w Belgii wydaje się być pod kontrolą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 11-milionowej Belgii aż 12 tysięcy osób przeszło pozytywnie test na koronawirusa. Ilość zgonów wynosi 705, tylko w ciągu ostatniej doby walkę z COVID-19 przegrało 98 osób. Emmanuel Andre na bieżąco zaznajamia się ze statystykami i twierdzi, że w ciągu najbliższych kilku dni kraj czeka ogromna próba - prognozuje się szczyt zachorowań. Pokłada nadzieję w tym, że szpitale udzielą pomocy każdemu potrzebującemu, mimo że "zbliżają się do punktu przepustowości".

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
2. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMSa. Znamy jego treść, każdy musi go przeczytać

Jeszcze kilka dni temu mówiło się o francuskiej dziewczynce - 16-latka trafiła do szpitala w związku z koronawirusem i tam też zmarła. Nie wiadomo, czy miała jakieś inne choroby. W tamtym momencie to ona była najmłodszą ofiarą w Europie, dziś jest to 12-latka z Belgii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uciekł ze szpitala, bo nie chciał poddać się badaniom kontrolnym. Policjanci ruszyli za nim w pościg w kombinezonach ochronnych
  2. Juventus Turyn będzie musiał sprzedać Cristiano Ronaldo? Promocyjna cena za portugalskiego gwiazdora
  3. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Córka Kasi Kowalskiej drugi raz walczy o życie. Były cztery reanimacje
  6. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News