Bawiła się na placu zabaw i nagle upadła na ziemię. Ratownicy nie mogli uwierzyć, gdy odkryli przerażający powód

Bawiła się na placu zabaw i nagle upadła na ziemię. Ratownicy nie mogli uwierzyć, gdy odkryli przerażający powód Źródło: Unsplash/Jon Tyson

Dziewczynka została znaleziona nieprzytomna na ziemi. Zaniepokojeni przechodnie natychmiast wezwali pogotowie. Nikt nie spodziewał się, co było przyczyną jej nagłego zasłabnięcia. Teraz jej opiekunów czeka sprawa w sądzie.

Dziewczynka została znaleziona przez przechodniów w Gorzowie Wielkopolskim. Nikt nie wiedział, czemu tak nagle osunęła się na ziemię bez przytomności. Gdy na miejsce przyjechały odpowiednie służby, na jaw wyszła straszna prawda. Jej rodzice długo będą się z tego tłumaczyć.

Dziewczynka była kompletnie pijana

11-letnia dziewczynka okazała się znajdować w stanie upojenia alkoholowego. Nie wiadomo, kto i kiedy dał jej trunek, natomiast z pewnością było go wystarczająco dużo, aby wywołać ostrą reakcję całego organizmu. Ostrzeżenia o tym, że nieletni nie powinni spożywać alkoholu nie wynikają jedynie z tego, że tak "powinno być" wedle litery prawa - ale też dlatego, że młodsze i słabsze układy trawienne mogą zwyczajnie nie poradzić sobie z trucizną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Gdy ratownicy zorientowali się, co stało się z dzieckiem, zostało ono natychmiast przewiezione do szpitala. Tam wykonano odpowiednie badania. Na szczęście życiu dziewczynki nie zagrażało niebezpieczeństwo. Niezależnie od tego, jej opiekunów czekają długie i zawiłe tłumaczenia, poza oczywistą sprawą alkoholu dotyczące również między innymi tego, dlaczego dziecko bawiło się na placu zabaw bez odpowiedniego nadzoru.

- Po badaniach okazało się, że 11-latka nie wymaga hospitalizacji i została przekazana opiekunom. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia ma wyjaśnić postępowanie, które będzie prowadził sąd rodzinny i nieletnich - powiedziała Marzena Śpiewak z lubuskiej policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Latami więził i gwałcił córkę. Osiem lat po skazaniu w jego domu odkryto inną wielką tajemnicę
2. Latami więził i gwałcił córkę. Osiem lat po skazaniu w jego domu odkryto inną wielką tajemnicę

Dzieci nie mogą spożywać alkoholu, nawet pod nadzorem

Niektórzy rodzice uważają, że lepiej jest, gdy dziecko pije z nimi w domu, niż gdy uczy się tego od rówieśników. Jednak jak już zostało wspomniane, przeciwwskazań dla spożywania alkoholu dla nieletnich jest całe multum - poza tymi zdrowotnymi warto też wspomnieć o tym, że podawanie alkoholu przez rodziców może znacząco wpłynąć na ich relację z dziećmi. Alkohol jest substancją uzależniającą, która poza fizycznym uzależnieniem powoduje też pewne zmiany psychiczne, które w tak wczesnym wieku mogą być nieprzewidywalne. Za rozpijanie nieletnich grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do dwóch lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd chce zarobić na wzroście liczby ZGONÓW. Może zyskać 3,4 mld złotych
  2. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  5. Najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie nie żyje. Media donoszą o strasznej śmierci lidera ISIS

źródło: interia

Następny artykuł