Dziewczynka zostawiła notatkę w samolotowej toalecie. Znalazła ją stewardessa, a gdy przeczytała jej treść, zamarła ze strachu

Dziewczynka zostawiła notatkę w samolotowej toalecie. Znalazła ją stewardessa, a gdy przeczytała jej treść, zamarła ze strachu Źródło: Unsplash/Steve Halama

Dziewczynka podróżowała samolotem z dużo starszym mężczyzną. W pewnym momencie wstała i poszła do toalety. Gdy wyszła, stewardessa przeczytała zostawioną przez nią notatkę. Kobieta była wstrząśnięta, wiedziała, że musi zareagować jak najszybciej.

Dziewczynka wzbudziła pewne podejrzenia już w chwili, gdy wsiadła do samolotu. Stewardessa stwierdziła, że będzie miała na nią oko. Blondynka wydawała się bardzo osłabiona i zaniedbana. Stewardessie rzuciły się w oczy jej brudne włosy i skromne ubrania. Dziewczyna sprawiała wrażenie zagubionej i zaniepokojonej otoczeniem.

Nie wyglądała, jakby mogła mieć więcej niż 15 lat. Do tego towarzyszył jej o wiele starszy, dobrze ubrany mężczyzna. Stewardessa czuła, że coś jest nie tak, ale nie wiedziała dokładnie co. Nie chciała przysporzyć dziewczynie dodatkowych problemów.

Dziewczynka siedziała przerażona obok starszego mężczyzny

Stewardessa postanowiła na początku podejść do sprawy bezpośrednio. Zaczęła rozmawiać z podejrzanie wyglądającą nastolatką, ale to wzbudziło niepokój towarzyszącego jej mężczyzny. Kobieta wyczuła, że to nie jest przyjacielska relacja, ale bała się, że jej zainteresowanie może mieć niepożądane skutki. Dlatego też zostawiła w łazience karteczkę z pytaniem, czy wszystko jest w porządku. Potem dała pasażerce delikatny znak i nie pozostało jej nic innego, jak tylko czekać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wciąż miała nadzieję, że to pomyłka, a dziewczynka okaże się po prostu zwykła pasażerką przemęczoną z powodu kolejnej przesiadki. W pewnym momencie nastolatka podniosła się z siedzenia i weszła do łazienki. Stewardessa wstrzymała oddech. Gdy pasażerka opuściła toaletę, kobieta jeszcze raz upewniła się, że towarzyszący jej mężczyzna wciąż siedzi na miejscu i weszła do środka. Na kartce widniały tylko dwa słowa: "potrzebuję pomocy".

Stewardessa od razu powiedziała o sytuacji pilotowi

Kobieta zaniemówiła, potwierdziły się jej najgorsze przypuszczenia. Przez chwilę nie wiedziała, co zrobić. W końcu znajdowali się wiele kilometrów nad ziemią, a podjęcie jakiejkolwiek akcji przeciwko mężczyźnie towarzyszącemu dziewczynce mogłoby wzbudzić panikę, albo - co gorsza - spowodować faktyczne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych pasażerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach poznała prawdę, była zdruzgotana

2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Kobieta postanowiła więc przekazać informację o tym, co odkryła, pilotowi. Ten z kolei skontaktował się ze służbami naziemnymi. Po wylądowaniu, na miejscu czekała już policja. Okazało się, że dziewczynka była ofiarą handlu ludźmi. Dzięki interwencji stewardessy, nastolatka zyskała kolejną szansę i poczucie, że wszędzie istnieją ludzie, którzy troszczą się o los innych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

źródło: NBC News

Następny artykuł