9-latka nie spędzi świąt z rodziną. Powód wyciska łzy

9-latka nie spędzi świąt z rodziną. Powód wyciska łzy Źródło: Archiwum rodzinne

Dziewczynka nie może spędzić świąt ze swoją rodziną, bliscy stanowią dla niej śmiertelne niebezpieczeństwo. 9-latka nie może przytulić się do mamy, ani bawić z rodzeństwem.

Dziewczynka spędzi święta w izolatce, a powód jej zamknięcia jest wyjątkowo smutny. Rodzina stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie, dlatego nie będzie mogła pojechać do domu. 9-latka zostanie w szpitalu, rodzice będą mogli posiedzieć przy jej łóżku. To dla nich i tak wielka radość.

Dziewczynka jest poważnie chora, jej układ odpornościowy właściwie nie istnieje

Imogen Roe choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zdiagnozowano ją, kiedy miała 6-lat. To był wielki cios dla rodziców dziewczynki. Dziecko przeszło leczenie i wydawało się, że choroba została pokonana. Niestety zaatakowała ponownie, a szanse na zwycięstwo drastycznie się zmniejszały. Rozpoczęła się długa procedura poszukiwania dawcy szpiku, bo operacja dawała dziecku największe szanse na przeżycie.

Rodzice nie mogli jej pomóc, ale liczyli, że któreś z rodzeństwa Imogen okaże się zgodne genetycznie i uratuje jej życie. Niestety tu spotkał ich kolejny cios. Brat dziewczynki zachorował na młodzieńcze zapalenie stawów i sam został poddany chemioterapii. Za to siostra bliźniaczka, Charlotte, okazała się niemal identyczna genetycznie. To wykluczyło ją z możliwości zostania dawcą oraz wystraszyło rodziców. Oznaczało to, że u ich drugiej córki również istnieje ryzyko rozwinięcia się białaczki.

Na szczęście dawca został znaleziony i dziewczynka przeszła operację przeszczepu szpiku kostnego, który być może uratuje jej życie. Jednocześnie spowodowało to jednak, że organizm dziecka jest bardzo słaby i najmniejsza infekcja stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie. Z tego powodu konieczne było zamknięcie jej w szpitalnej izolatce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka przeszła operację przeszczepu szpiku kostnego

9-latka zostanie w całkowitej izolacji, dopóki jej białe krwinki nie zostaną zastąpione krwinkami dawcy. Dziewczynka nie może być odwiedzana przez rodzeństwo, gdyż mogą przynieść ze sobą groźne zarazki. W czasie świąt zobaczą ją w szpitalu tylko rodzice, jednak niestety nic więcej. Będzie musiała spędzić ten wyjątkowy czas z daleka od całej rodziny.  

Dzisiaj grzeje: 1. Chciał nakarmić biedne dzieci i wziął je na obiad. Dostał rachunek i nie mógł uwierzyć w to, co widzi
2. Katarzyna Dowbor przyznała się do ciężkiej choroby. Dużo Polek ma to samo, ale ignorują objawy

Rodzice dziewczynki uruchomili zbiórkę w internecie, by opłacić koszty leczenia córki. Zachęcają również każdego do zarejestrowania się w bazie dawców.

- To prosty wymaz z policzka, a następnie możesz zostać wpisany do rejestru. Namawiałbym każdego, aby to zrobił. Możesz uratować komuś życie - powiedziała matka dziecka.


Archiwum rodzinne

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Zdjęcia Beaty Kozidrak trafiły do sieci. Widok jest druzgocący
  4. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową
  5. Rodzice tylko na chwile zostawili dziecko samo z psami. Zamarli widząc co się stało

źródło: DailyMail

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News