Tragedia na Mazurach. Niestety, nie żyje 12-letnia dziewczynka

Tragedia na Mazurach. Niestety, nie żyje 12-letnia dziewczynka Źródło: Pixabay xaam-fotografiert

Dziewczynka, która spędzała czas na Mazurach, nie żyje. Początek sezonu letniego i pierwsze ciepłe dni są niestety także początkiem smutnego żniwa, jakie zbierają okoliczne jeziora. Tylko w czerwcu ubiegłego roku życie w tym regionie straciły 103 osoby, a w najgorszym dniu utonęło łącznie dziewięcioro ludzi.

Wypadki nada wodą są jednymi z najczęstszych, do jakich dochodzi w miesiącach letnich. Mimo tego, że służby każdego roku apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu w okolicach wody, statystyki są przerażające. Powody takiego stanu są różne - niektórzy wczasowicze umilają sobie opalanie spożywaniem alkoholu. Nie brakuje także osób, które przeceniają swoje umiejętności pływackie. Niestety, głębokie mazurskie jeziora bywają zdradliwe, a brak wyobraźni może skutkować tragedią.

Dziewczynka utonęła na Mazurach

Dziś w godzinach popołudniowych dwunastoletnia dziewczynka oraz jej przyjaciele przebywali na jednej z plaż nad jeziorem Oleckim Wielkim. Tuż przed 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku. Na miejscu zjawiły się natychmiast wszystkie służby ratunkowe. Rozpoczęto próby ratowania nastolatki. Niestety, gdy strażacy wyłowili ją z jeziora, było już za późno. Mimo reanimacji dwunastolatka zmarła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku nie są jeszcze znane. Policja poinformowała, że dziewczynka i jej koleżanki przebywały na plaży "Szyjka" bez nadzoru osób dorosłych. Aktualnie na miejscu zdarzenia pracują prokurator i funkcjonariusze policji. Służby były na miejscu trzy minuty po zgłoszeniu, dwunastolatka została odnaleziona po kolejnych dziesięciu minutach przez nurka.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków
 

- Dziewczynkę odnalazł niedaleko pomostu i wydobył spod wody. Przez kilkadziesiąt minut prowadzona była akcja resuscytacyjna. Niestety lekarz stwierdził zgon 12-letniej mieszkanki Olecka - relacjonował Mł. bryg. Tomasz Jagłowski z oleckiej straży pożarnej.

Plaża, na której odpoczywały dziewczęta, jest jedną z dwóch, które znajdują się na terenie Olecka. W tym momencie jest terenem niestrzeżonym. Pracownicy WOPR rozpoczynają pracę dopiero, gdy rusza sezon letni, czyli 1 lipca. Tonąca nastolatka nie miała więc szans na natychmiastową reakcję ze strony odpowiednich służb. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Gwiazda "M jak miłość" z ciążowym brzuszkiem. Aktorka zaskoczyła fanów
  4. Żona zdradziła go z 60 facetami. Zaplanował dla niej najlepszą zemstę, nigdy jej nie zapomni
  5. Gwiazda serialu uwielbianego przez Polaków oskarżona o gwałt na 3 kobietach. Ma poważne kłopoty
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku


Źródło: Radio Zet

 
 
 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News