Wielki smutek. 9-letnia Polka pierwszą tak młodą ofiarą wirusa

Wielki smutek. 9-letnia Polka pierwszą tak młodą ofiarą wirusa Źródło: .

Dziewczynka z województwa śląskiego jest najmłodszą tegoroczną ofiarą wirusa. 9-latka zmarła w jednym z żywieckich szpitali. Sezon zachorowań na tę dolegliwość wirusową jest obecnie w szczytowej fazie.

Dziewczynka pochodząca z powiatu żywieckiego jest trzecią osobą, która w województwie śląskim zmarła w tym roku po zachorowaniu na grypę. Jak przekazali specjaliści, stała się jednocześnie najmłodszą ofiarą wirusa w tym sezonie chorobowym. 9-latka odeszła w poniedziałek, 17 lutego w jednym z lokalnych szpitali.

Dziewczynka z Żywca zmarła po zachorowaniu na grypę

Warto zaznaczyć, że na samym Śląsku na grypę choruje obecnie ok. 20 tys. osób, a liczba ta ciągnie rośnie. Znajdujemy się bowiem w szczytowym momencie rozprzestrzeniania się wirusa. Łatwo się nim zarazić chociażby w środkach komunikacji miejskiej, sklepach, czy też miejscach pracy. Eksperci apelują, aby pamiętać o ryzyku zachorowania i zachowywać środki ostrożności - przede wszystkim często myć ręce, spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, unikać osób z objawami dolegliwości oraz, jeśli to możliwe, pamiętać o szczepieniach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Dziennik Zachodni" poprosił o komentarz dotyczący bieżącej sytuacji kierowniczkę Oddziału Epidemiologii w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, Renatę Cieślik-Tarkotę. Specjalistka przyznała, że problem jest poważny, chociaż w samym województwie śląskim choruje mniej osób niż jeszcze przed rokiem. Mówimy już jednak niestety, jak wspomnieliśmy, o pierwszych zmarłych z powodu trudnego przechodzenia grypy.

Trudna sytuacja wśród polskich pacjentów

Dzisiaj grzeje: 1. Ciągle nie mogą uwierzyć, że stała się tak wielka tragedia. Niestety nie żyje, wyjątkowo okropna śmierć
2.Nie żyje kultowa gwiazda. Widzowie TVP ją uwielbiali, chorowała na raka

- W drugim tygodniu lutego odnotowaliśmy ponad 20 tysięcy zachorowań w województwie śląskim. W zeszłym roku w tym okresie było ich ponad 27 tysięcy. W tym roku na grypę zmarły trzy osoby - przekazała specjalistka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Powoduje więcej zgonów niż wypadki drogowe. Rośnie liczba zachorowań
  2. Nietypowe godziny konkursu skoków narciarskich w Rasnowie. Polscy kibice przecierają oczy ze zdziwienia
  3. Niewiarygodne, jak się zmienił najgrubszy człowiek świata. Schudł 330 kilogramów, nie przypomina dawnego siebie
  4. "Nie ma przypadkowych spotkań". Dagmara z "Królowych życia" dodała wymowne zdjęcie z mężczyzną, fani wolą Jacka
  5. Fakty są przerażające. Wielka przyjemność zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór o 90 procent
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News