Dziewczynka wyrzucona z zajęć, jednak powód jest naprawdę kuriozalny
CDC Unsplash.com
Agata Jaroszewska - 14 Września 2020

9-letnia dziewczynka skandalicznie wyrzucona z lekcji. Ministerstwo zabrało głos, sytuacja jest bardzo napięta

Nauczyciel zadecydował, że dziewczynka musi natychmiast opuścić salę, a powód tej decyzji jest wyjątkowo trudny do zrozumienia. O całej sprawie poinformował ojciec dziecka. Napisał o tej sprawie post na Twitterze i sieć natychmiast zawrzała. Dziennikarze postanowili zapytać Ministerstwo Edukacji Narodowej, czy nauczyciel miał takie prawo.

Dziewczynka wróciła do szkoły i kiedy stawiła się na lekcji, usłyszała od nauczyciela, że niestety, ale nie może brać udziału w zajęciach. To, co usłyszała, wydaje się wyjątkowo kuriozalne. Ministerstwo Edukacji Narodowej zabrało głos w tej sprawie, jednak szczegóły tej sytuacji są wyjątkowo zaskakujące. Trudno zrozumieć co kierowało pedagogiem.

Będzie zaostrzenie zakazu dla wszystkich Polaków. Minister Zdrowia potwierdziłBędzie zaostrzenie zakazu dla wszystkich Polaków. Minister Zdrowia potwierdziłCzytaj dalej

Kiedy rozpoczęły się zajęcia, dziewczynka została wyproszona z sali

Dziewczynka długo będzie zapewne wspominać to nieprzyjemne zdarzenie. Biorąc pod uwagę, że ma ona dopiero 9 lat, trudno zrozumieć, dlaczego opiekujący się nią nauczyciel zdecydował, że wyproszenie jej z zajęć to dobry pomysł. O całej sytuacji zrobiło się głośno, kiedy ojciec uczennicy napisał posta na Twitterze. Internauci nie mogli uwierzyć, że taka sytuacja mogła mieć miejsce.

- Moja córka została dziś wyrzucona z lekcji wf za jednorazowy brak czerwonych spodenek do gimnastyki. Miała granatowe. Przez naukę zdalną trochę od tych idiotyzmów odwykłem - napisał na Twitterze oburzony tata dziecka. Natychmiast pojawiły się głosy, że nauczyciel nie miał prawa wyrzucić dziecka z zajęć, nawet jeśli obowiązek posiadania czerwonych spodenek jest zapisany w statucie. Dodatkowo dziewczynka wytłumaczyła się nauczycielowi z całej sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

9-letnia dziewczynka przeprosiła nauczyciela, jednak ten był nieugięty

W dalszej części relacji taty, zamieszczonej w serwisie Twitter, możemy dowiedzieć się, że brak czerwonych spodenek nie był celowym zabiegiem, a jedynie przypadkiem. Nowe, kolorystycznie zgodne z wymaganiami szkoły, zostały zamówione, jednak zwyczajnie nie zdążyły dojść na czas. Dziewczynka poinformowała o tym nauczyciela i przeprosiła go, zapewniając jednocześnie, że na następne zajęcia będzie już miała czerwone spodenki. Nauczyciel nie chciał jednak słuchać tłumaczeń i kazał jej opuścić salę. Dziennikarze MamaDu zdecydowali się zapytać o komentarz ministerstwo. Znane jest już stanowisko na temat tej skandalicznej sytuacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Minister Zdrowia właśnie ogłosił, chodzi o zamknięcie szkół. Wszystko jest już jasne

MEN jest zaskoczony takim obrotem spraw

- Należy pamiętać, że brak odpowiedniego ubrania czy obuwia podczas zajęć szkolnych może mieć różne podłoże, w tym np. ekonomiczne czy społeczne. Uczeń nie może być z tego powodu karany czy dyskryminowany. [...] W statucie nie może być zapisów, które uniemożliwiają dziecku realizację podstawy programowej - przekazało MEN. Dziwi tak stanowcze zachowanie nauczyciela względem 9-latki. Dziewczynka na pewno na długo zapamięta to przykre doświadczenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne sceny w "Rolnik szuka żony". Prowadząca nie wytrzymała "popisów" uczestnika
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. W jego życiu pojawiła się nowa kobieta. Danuta Martyniuk musiała przerwać milczenie, jest bardzo ostro
  4. Bardzo smutne, przecież Viki ma dopiero 13 lat. Ujawniono treść wiadomości, jakie dostała
  5. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano
  6. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: MamaDu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News