Znaleźli zamarzniętą 500 lat temu dziewczynkę. Zbadali ją i wryło ich w ziemię

Znaleźli zamarzniętą 500 lat temu dziewczynkę. Zbadali ją i wryło ich w ziemię Źródło: YouTube

Dziewczynka, którą znalazła grupa naukowców, liczyła sobie 500 lat. Wszyscy byli zachwyceni znaleziskiem, ale jednocześnie zaniepokojeni. Dalsze badania wykazały, że mieli powody do niepokoju.

Dziewczynka pochodząca z Ameryki Południowej została odnaleziona w niesamowitym miejscu. Oprócz tego znaleziono przy niej ważne dla całego odkrycia przedmioty. Naukowcy upublicznili już swoje porażające wnioski.

Dziewczynka została odkryta na niesamowitej wysokości

Archeolodzy badając tereny Ameryki Południowej i zgłębiając się w kulturę Inków odkryli coś niesamowitego. Dalsze badania pozwoliły im wysnuć niesamowite wnioski. Podczas ekspedycji naukowej mającej zbadać okolice wulkanu Llullaillaco (na granicy Argentyny i Chile), na wysokości 6739 metrów nad poziomem morza odkryli mumię dziewczynki, która miała liczyć sobie aż 500 lat.

To niesamowite, ale jej ciało zostało zachowane w całości. Zmarła mając niecałe 15 lat. Nie było widać żadnego śladu rozkładu. Co więcej, tuż obok mumii znajdowały się ciała 7-letniego chłopca i 6-letniej dziewczynki. Grupa naukowców z uniwersytetu w Nowym Jorku, na czele z Angélique Cortelas, postanowiła zbadać ciało dziewczynki i pozostałych dzieci za pomocą nowatorskiej techniki bazującej na analizie białek w organizmie.

Naukowcy odkryli coś niesamowitego. Dziewczynka od urodzenia miała do wypełnienia ważną misję?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

15-letnią zmarłą nastolatkę nazwano "Maiden". Podczas badań wyszło na jaw, że jej profil białkowy przypominał ten, który zazwyczaj posiadają osoby chore na poważne infekcje płuc. Rzeczywiście - "Maiden" mogła umrzeć na skutek zakażenia górnych dróg oddechowych lub gruźlicy. Byłby to pierwszy udokumentowany przypadek. Jednak nie to zaskoczyło naukowców. Być może musiała umrzeć na zakażenie dróg oddechowych, ponieważ została przymusowo wysłana na taką sporą wysokość na zboczu wulkanu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Przegrał walkę ze straszliwą chorobą
2. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają

Otóż przy dziewczynce odnaleziono artefakty w postaci złota, srebra, misek z jedzeniem i bogatego ubrania. Takich wygód na pewno nie miały do dyspozycji osoby z klasy średniej i biedoty. Mumia miała też przy sobie niesamowity pióropusz z białych piór. Badanie jej żołądka i całego ciała wykazało, że minimum przez miesiąc przed śmiercią musiała być karmiona "elitarnymi" produktami: kukurydzą i wysuszonym mięsem lam. Dziewczynka musiała zostać złożona w ofierze, a jej rodzice dobrze o tym wiedzieli, że zostanie poświęcona bogom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą wszyscy! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: YouTube

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News