Dziewczyna cierpi na ekstremalnie rzadką chorobę. Gdy pije, płacze lub poci się, jej ciało buntuje się w okropny sposób

Dziewczyna cierpi na ekstremalnie rzadką chorobę. Gdy pije, płacze lub poci się, jej ciało buntuje się w okropny sposób Źródło: Unsplash/Martin Kníže

Dziewczyna poczuła pierwsze symptomy, gdy skończyła dziesięć lat. Początkowo jej rodzice nie wiedzieli, co się dzieje. Sądzili, że wyjątkowo nie lubi się myć. To, co odkryli potem, zmieniło ich życie na zawsze. Dziewczyna choruje na rzadką przypadłość, jaka dotyka zaledwie 100 osób na świecie.

Dziewczyna ma problemy z uprawianiem sportu i poruszaniem się na dworze w lecie. Nie może też płakać. Jej organizm źle reaguje na jej własną ślinę, pot i łzy. Wystarczy, aby wzięła łyk wody, aby ryzykowała bolesne nacięcia na języku. To schorzenie początkowo zostało zinterpretowane jako nietolerancja na niektóre środki do mycia, ale okazało się czymś o wiele gorszym. Tessa Hansen-Smith jest bowiem uczulona na wodę.

Dziewczyna za wszelką cenę stara się wieść normalne życie

Schorzenie po raz pierwszy objawiło się, gdy miała dziesięć lat. Dziewczyna miała problemy, bo po każdej kąpieli na jej ciele pojawiała się bolesna wysypka. Jej matka, która jest lekarzem z wykształcenia, początkowo podejrzewała jakąś wyjątkowo podstępną formę alergii i stopniowo eliminowała kolejne środki czystości z rutyny swojego dziecka. Okazało się jednak, że prawda jest dużo gorsza, niż mogłaby się spodziewać. Tylko dzięki przytomności umysłu mamy Tessa wie dokładnie, co jej dolega i może sobie jakoś z tym radzić - chociaż z pewnością nie jest jej łatwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alergia na wodę to wyjątkowo rzadkie schorzenie. Człowiek w końcu składa się w 80% z wody. Znajduje się ona w każdym centymetrze ciała. Oznacza to, że Tessa nie może uprawiać sportu, a kiedy płacze cierpi podwójnie. Po kampusie uczelni również musi poruszać się klimatyzowanym pojazdem, bo przy najdrobniejszym nawet skoku temperatury jej organizm może źle zareagować i utrudnić bądź nawet uniemożliwić jej naukę.

Dziewczyna kąpie się dwa razy w miesiącu

Ze względu na swoją chorobę Tessa musi bardzo ograniczać swoją higienę osobistą. Dziewczyna myje się zaledwie dwa razy w miesiącu, a i to przysparza jej wiele cierpienia. Do tego codziennie przyjmuje około dziewięciu tabletek antyhistaminowych, które pomagają jej nieco lepiej radzić sobie z objawami uczulenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek poszedł do szpitala, by poznać wnuczkę. Na miejscu odkrył okrutne kłamstwo swojej córki
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Niestety, jej alergia z czasem się pogarsza, a nie ustępuje, a medycyna nie ma jeszcze dla niej żadnego remedium. Dziewczyna jest więc skazana na przyjmowanie coraz mniej efektywnych tabletek. Liczy na to, że kiedyś znajdzie się lek, który pozwoli jej uwolnić się od schorzenia, ale w obecnej chwili jest to zupełnie niemożliwe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szybki test "diamentowego palca" pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie
  2. W zmrożonej bryle ziemi przez 18 tysięcy lat ukryty był pies. Natychmiast oddano go do badań naukowców, niebywałe doniesienia
  3. 4-latka rozpaczliwie chciała obudzić mamę. Niestety nie wstała, teraz wszyscy próbują rozwiązać mroczną tajemnicę
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

źródło: daily mail

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News