Dziewczyna molestowana przez biskupa
wikipedia/Piotr Drabik
Aneta Wasilewska - 10 Lutego 2020

Polski biskup miał wykorzystać 15-latkę. Właśnie ujawniono, co łączyło go z Janem Pawłem II

Dziewczyna miała być wykorzystana przez jednego z polskich biskupów. Kiedy duchowny miał dopuścić się haniebnych czynów, ofiara miała zaledwie 15 lat. Właśnie ujawniono fakty z dramatycznymi wydarzeniami, a także powiązania biskupa z Janem Pawłem II.

Dziewczyna złożyła zeznanie z którego wynika, że kiedy miała 15 lat, jeden z polskich duchownych, dopuścił się wobec niej przerażających czynów. Cała historia ofiary została ostatnio opowiedziana na łamach "Dużego Formatu".

dodaDruzgocące doniesienia o Dodzie z ostatniej chwili. Najpierw choroba, teraz kolejny ciosCzytaj dalej

Dziewczyna miała być molestowana przez jednego z polskich biskupów

Do dramatycznych wydarzeń miało rozpocząć się podczas wyjazdu pielgrzymkowego w 1998 roku. Wierni razem z biskupem Janem Szkodoniem wybrali się do Watykanu. Jedną z uczestniczek pielgrzymi była 15-letnia Monika. Kiedy wszyscy z powrotem pojawili się w kraju, duchowny zaczął zapraszać do siebie nastolatkę. Dziewczyna zdradziła, że podczas spotkań biskup miał wkładać jej ręce pod bluzkę i bieliznę. Molestowanie przez biskupa miało trwać latami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ObrazekJak układasz nogi, siedząc? Ich ułożenie powie o Tobie wszystkoCzytaj dalej

- Zanim zaczął mnie molestować, zjednał sobie moich rodziców - wyznała dziewczyna.

Dziś, po wielu latach od wydarzeń, biskup został oskarżony w sprawie, o wykorzystywanie nieletniej. Postępowanie będzie prowadzić Kongregacja Nauki Wiary w Watykanie. Biskup Jan Szkodoń nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, wydał w tej sprawie oświadczenie.

- W obliczu zapowiadanych doniesień medialnych na temat mojej osoby pragnę przekazać, że zostałem przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce poinformowany o wszczęciu wobec mnie postępowania, które jest przewidziane prawem kanonicznym, oraz że zostały podjęte czynności i decyzje wynikające z norm wewnątrzkościelnych dotyczących biskupa - brzmi oficjalny komentarz.

Kim jest biskup Jan Szkodoń? Co go łączy z Janem Pawłem II?

Jan Szkodoń pochodzi z miejscowości Chyżne w województwie małopolskim, tuż po zdaniu matury wstąpił do Krakowskiego Seminarium Duchownego, gdzie w 1970 roku otrzymał święcenia od samego kardynała Karola Wojtyły, który później został wybrany papieżem. Od 1988 roku sprawuje funkcję biskupa.

Dzisiaj grzeje:

1. Relacja świadków tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wyciska łzy. Smutne słowa, straszna sytuacja
2. Nie żyje mama z sześciorgiem dzieci, najmłodsze miało roczek. Okropna śmierć, nie mieli szans

Sprawa, która została nagłośniona dzięki reportażowi "Dużego formatu" rozwiąże się w Watykanie, gdzie zostanie podjęta decyzja, czy biskup rzeczywiście dopuścił się zarzucanych mu czynów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

Test może wiele o Tobie powiedziećTwój nos ma podobny kształt? Trudno uwierzyć, ale mówi wszystko o Twojej osobowości, niesamowiteCzytaj dalej

źródło: gazeta pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News