Spadła z konia, poczuła ogromny ból, w ręce wpadło jej coś czerwonego. Lekarze przyznali, że nigdy nie widzieli tak strasznych obrażeń

Spadła z konia, poczuła ogromny ból, w ręce wpadło jej coś czerwonego. Lekarze przyznali, że nigdy nie widzieli tak strasznych obrażeń Źródło: youtube.com/ViraloQ/

Dziewczyna regularnie wybierała się na przejażdżki na swoim koniu. Tym razem jednak jazda na spokojnym i opanowanym zwierzęciu nie skończyła się dobrze. Kobieta pamięta tylko ból, czerwony przedmiot w rękach i przerażenie lekarzy.

Dziewczyna, jak miała w zwyczaju, wybrała się na krótką przejażdżkę na swoim ukochanym koniu. Doskonale dogadywała się ze zwierzęciem, które nigdy jej nie zaskoczyło ani nie zawiodło. Tego dnia nie miała jednak zbyt wiele szczęścia. Obrażenia, jakich doznała, przeraziły nawet ekspertów w tej dziedzinie.

Dziewczyna straciła dolną część twarzy

Zaledwie 15-letnia Emily Eccles nie była w stanie przewidzieć, co szykuje dla niej ten dzień. Od rana była szczęśliwa, ponieważ uwielbiała pełnić obowiązki w stadninie, a potem relaksować się, jeżdżąc konno. Kiedy już wskoczyła na siodło i udała się na przejażdżkę, zdarzył się wypadek. Koń przestraszył się nagle wyjeżdżającego samochodu, uderzył w pobliską bramę i zrzucił z siebie Emily.

Lekarze nie widzieli takich obrażeń nawet ofiar wojennych. Nic dziwnego - jej dolna lewa część szczęki trzymała się twarzy jedynie dzięki centymetrowemu kawałkowi cienkiej skóry. Emily z momentu wypadku pamięta jedynie jakąś czerwoną rzecz i na początku nie wiedziała, że to jej część ciała. Dopiero w karetce zobaczyła, że to jej zęby i kość - domyśliła się, że jej szczęka jest w kawałkach.

Założono jej ponad 160 szwów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzymając własną twarz w dłoniach, została przewieziona do Szpitala Dziecięcego w Sheffield, gdzie chirurg specjalizujący się w rekonstrukcji twarzy, Ricardo Mohammed-Ali, podczas trwającej pięć i pół godziny operacji przywrócił jej wygląd do normalności. Teraz Emily ma w sobie 3 tytanowe płytki i ponad 160 szwów. Co zaskakujące, chociaż po wypadku wyglądała przerażająco, ostatecznie dzięki interwencji lekarzy straciła tylko jeden ząb.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

- Nerwy, które są odpowiedzialne za czucie na wardze i brodzie, były rozdarte po obu stronach. Gałęzie nerwu twarzowego poruszające mięśniami dolnej wargi zostały odcięte po obu stronach. Dolna część twarzy Emily była przymocowana tylko kawałkiem skóry - wspomina chirurg.

Dziewczyna pamięta, że bardzo  obawiała się tego, jak będzie wyglądało jej dalsze życie. Bała się, że z tego nie wyjdzie lub że padnie ofiarą strasznych powikłań zdrowotnych. Organizm dziewczyny dał jednak radę zregenerować się w ciągu 2 miesięcy. Teraz będzie jedynie musiała przekonać swoją mamę Michelle i tatę Chrisa, aby znowu pozwolili jej wsiąść na konia.

Fot. youtube.com/ViraloQ/

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Została zgwałcona przez brata, gdy miała 14 lat. Ostateczny cios wymierzyli jej jednak rodzice
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

Źródło: Metro

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News