Polska wstrzymała oddech, dziewczynka stała się najmłodszą matką w kraju. Ojciec dziecka był o wiele starszy, tysiące osób żyło ich tragedią

Polska wstrzymała oddech, dziewczynka stała się najmłodszą matką w kraju. Ojciec dziecka był o wiele starszy, tysiące osób żyło ich tragedią Źródło: .

Dziewczyna zachodząc w ciążę, była niepełnoletnia. Jej partner i ojciec dziecka był ponad dwukrotnie starszy, ale w tej sprawie nie to było najbardziej bulwersujące. W 2010 roku cała Polska żyła tą sprawą. Dziewczynka pobiła wtedy rekord, stając się najmłodszą matką w Polsce.

Dziewczyna, gdy zaczynała swoje relacje z mężczyzną, była nie tylko niepełnoletnia, ale w świetle polskiego prawa była jeszcze dzieckiem, które nie mogło o sobie decydować, a już tym bardziej utrzymywać kontaktów seksualnych z mężczyzną. Ich dramatyczna historia jest o wiele mniej romantyczna, niż próbowały przestawić to media. 

Dziewczyna została najmłodszą matką w Polsce 

Gdy dziecko przyszło na świat, jego matka miała ledwie 15 lat. Oznaczało to, że w chwili poczęcia dziecka miała lat 14. Jej partner miał za to lat 40, co w świetle prawa oznaczało, że obcował seksualnie z nieletnią. Chłopiec urodził się w grudniu i tuż po wyjściu ze szpitala miał zostać odebrany rodzicom. Toczyło się wówczas postępowanie przeciwko nim.

Ojciec próbował zatrzymać dziecko ze wszystkich sił. Zgłosił się do telewizji, opowiadając historię o tym, że chce wychowywać swojego syna, a organy prawa mu na to nie pozwalają.

Gdy 15-latka urodziła dziecko starszego partnera, nie była to jej pierwsza ciąża. Uprawiali seks już w 2008 roku. Dziewczyna zaszła wtedy w ciążę mając 13 lat, ale poroniła. 

Historia pełna absurdów

Mama i ojciec byli bardzo dobrze znani prokuraturze. Na podstawie ich akt można stworzyć dobry film kryminalny. Nie byłby to jednak film o dobrych ludziach, raczej o takich, którzy mają poważne problemy z prawem i co najważniejsze, prawdopodobnie nie nadają się na rodziców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dziewczyna uznawana była za tzw. "trudną młodzież": sprawiała dużo problemów wychowawczych, przebywała w ośrodku pogotowia ratunkowego, nie ukończyła nawet podstawówki. Gdy donosiła drugą ciążę, nie było mowy, by mogła zatrzymać noworodka. 

- Jest wcześniejsze orzeczenie sądu, na mocy którego dziewczyna powinna przebywać w ośrodku wychowawczym we Wrocławiu. Natomiast w stosunku do dziecka sąd w trybie doraźnym wydał postanowienie o umieszczeniu jej w pogotowiu rodzinnym - powiedział Ryszard Rólka, rzecznik Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęło stare zdjęcie Jolanty Kwaśniewskiej. W ogóle nie przypomina siebie

2. Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi

Ciąża zakończyła się aktem oskarżenia. Doniesienie o ciężarnej nieletniej wpłynęło w sierpniu, a w październiku zapadł już wyrok. Sędzia skazał ojca na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery. To najniższy wymiar kary, jaka grozi za zabronione czynności seksualne z osobą poniżej 15. roku życia. 

Najlepsze newsy dnia:

1. Objawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znać
2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
3. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z domu opieki. Nie mieści się w głowie, jaka rzecz dzieje się ze schorowaną 80-latką
4. Genialny trik na rozpoznanie prawdziwego miodu. Potrzebujesz tyko szklanki z wodą, aby poznać, czy nie zostałeś oszukany
5. Nagle podczas porodu z kobietą stała się porażająca rzecz, natychmiast chwycono aparat. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach [ZDJĘCIE]  

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News