Już prawie 40 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do papieża Franciszka. Chcą oni wspólnie ukrócenia polityki bezgranicznie uprawianej przez o. Tadeusza Rydzyka oraz przywrócenia jego mediom charakteru religijnego. Inicjatywa ta bardzo szybko stała się niezwykle popularna we wszystkich mediach społecznościowych.

Chociaż petycję podpisywać można dopiero od trzech dni, na stornie avaaz.org zgodziło się z nią już prawie 40 tys. Polaków. Docelowo jej twórcy chcą uzyskać aż 100 tys. podpisów, aby papież realnie mógł zwrócić uwagę na ich apel. Zwolennikom petycji nie podoba się bowiem działalność polityczna o. Rydzyka, która według nich prowadzi jedynie do szerzenia podziałów i patologii w polskim Kościele. Sam duchowny ma za to jedynie bogacić się i zdobywać władzę, coraz mniej dbając o pracę w służbie wiary.

„Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji” – przeczytać można w coraz bardziej popularnej petycji. Według jej twórców o. Rydzyk przyczynia się do popularyzowania poglądów nacjonalistycznych oraz ksenofobicznych, a także negatywnie wpływa na innych duchownych, którzy mają bać się jego wpływów oraz finansowej potęgi.

Petycja stała się bardzo popularna we wszystkich mediach społecznościowych. Dzięki ciągłemu udostępnianiu, z każdą godziną zdobywa coraz więcej zwolenników. Trudno stwierdzić, czy realnie będzie ona mogła zmienić cokolwiek w sprawie, o którą walczy. Internauci doceniają jednak fakt podjęcia obywatelskiej aktywności oraz próby zmiany tego, co według podpisujących funkcjonuje w zły sposób.

...

Zobacz również