Dziesiątki tysięcy Polaków odciętych od świata. Służby sobie nie radzą

Dziesiątki tysięcy Polaków odciętych od świata. Służby sobie nie radzą

Tragiczne doniesienia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Potężne śnieżyce w Polsce zbierają swoje żniwa. Sześć województw zostało totalnie odcięte od prądu. RCB apeluje, by zgłaszać osoby potrzebujące pomocy. W piątek zmarły dwie osoby.  

Ostatnie opady śniegu okazały się tragiczne w skutkach. Prawie 60 tysięcy osób z sześciu województw jeszcze dzisiaj rano nie miało prądu. Wczoraj w skutek wychłodzenia zmarły dwie osoby. ZOBACZ TAKŻE: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega województwa. „To będzie piekło”

Opady śniegu paraliżują Polskę

- AWARIE ENERGETYCZNE - według stanu na godz. 6.30 bez prądu pozostaje około 59,9 tys. odbiorców na terenie 6 województw (mazowieckie - 32 117, świętokrzyskie - 12 000, łódzkie - 10 390, podlaskie - 2 957, warmińsko-mazurskie - 2 450 i śląskie - 76). Prace naprawcze trwają - poinformował na swoim profilu na Twitterze Marek Kubiak, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jeszcze wczoraj z powodu intensywnych opadów śniegu prądu nie miało aż 292 tysięcy osób.

111 osób zmarło z powodu wyziębienia

RDC poprzez swój oficjalny profil apeluje do internautów, by donosili o ofiarach ostatniej śnieżycy. - Wczoraj dwie osoby zmarły z powodu wychłodzenia. Reaguj, jeśli wiesz o osobach, które mogą potrzebować pomocy. Jeden telefon może uratować życie - napisali. - Nie bądźmy obojętni! Nie bójmy się dzwonić! Średnio w sezonie zimowym (dane z ostatnich czterech lat) umiera około 90 osób. Ubiegłej zimy było 111 ofiar mrozu. Nasza reakcja może sprawić, że ta liczba będzie mniejsza, że kogoś uda się uratować - napisało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Pomoc Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

RCB informuje o placówkach, w których udzielana jest pomoc osobom potrzebującym. W każdym województwie znajdują się ośrodki, w których osoby ubogie mogą się się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i przenocować. Adresy tych placówek znajdują się na stronach internetowych wszystkich urzędów wojewódzkich. ZOBACZ TAKŻE: Ksawery uderzył już w Polskę! To prawdziwy kataklizm (zdjęcia)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News