Tragiczne doniesienia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Potężne śnieżyce w Polsce zbierają swoje żniwa. Sześć województw zostało totalnie odcięte od prądu. RCB apeluje, by zgłaszać osoby potrzebujące pomocy. W piątek zmarły dwie osoby.  

Ostatnie opady śniegu okazały się tragiczne w skutkach. Prawie 60 tysięcy osób z sześciu województw jeszcze dzisiaj rano nie miało prądu. Wczoraj w skutek wychłodzenia zmarły dwie osoby.

ZOBACZ TAKŻE: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega województwa. „To będzie piekło”

Opady śniegu paraliżują Polskę

– AWARIE ENERGETYCZNE – według stanu na godz. 6.30 bez prądu pozostaje około 59,9 tys. odbiorców na terenie 6 województw (mazowieckie – 32 117, świętokrzyskie – 12 000, łódzkie – 10 390, podlaskie – 2 957, warmińsko-mazurskie – 2 450 i śląskie – 76). Prace naprawcze trwają – poinformował na swoim profilu na Twitterze Marek Kubiak, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jeszcze wczoraj z powodu intensywnych opadów śniegu prądu nie miało aż 292 tysięcy osób.

111 osób zmarło z powodu wyziębienia

RDC poprzez swój oficjalny profil apeluje do internautów, by donosili o ofiarach ostatniej śnieżycy.

– Wczoraj dwie osoby zmarły z powodu wychłodzenia. Reaguj, jeśli wiesz o osobach, które mogą potrzebować pomocy. Jeden telefon może uratować życie – napisali.

– Nie bądźmy obojętni! Nie bójmy się dzwonić! Średnio w sezonie zimowym (dane z ostatnich czterech lat) umiera około 90 osób. Ubiegłej zimy było 111 ofiar mrozu. Nasza reakcja może sprawić, że ta liczba będzie mniejsza, że kogoś uda się uratować – napisało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Pomoc Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

RCB informuje o placówkach, w których udzielana jest pomoc osobom potrzebującym. W każdym województwie znajdują się ośrodki, w których osoby ubogie mogą się się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i przenocować. Adresy tych placówek znajdują się na stronach internetowych wszystkich urzędów wojewódzkich.

ZOBACZ TAKŻE: Ksawery uderzył już w Polskę! To prawdziwy kataklizm (zdjęcia)

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


Kosmiczna sonda popełniła samobójstwo - przedtem wykonała NIESAMOWITE zdjęcia!

...

Zobacz również