Dziesiątki tysięcy Polaków ofiarami kolejnego oszustwa na Facebooku. Uważajcie!

Dziesiątki tysięcy Polaków ofiarami kolejnego oszustwa na Facebooku. Uważajcie!

Co jakiś czas na Facebooku pojawiają się oszuści oferujący wysokie wygrane czy to pieniężne czy w postaci atrakcyjnych przedmiotów. Schemat jest zazwyczaj podobny, jednak ludzie i tak się nabierają za każdym razem. Kilka dni temu pojawiła się nowa forma oszustwa.

Próby oszustwa na portalach społecznościowych i w ogóle w sieci nie są niczym nowym - mimo wszystko niektórzy z nas ciągle się na nie nabierają przez co później mają poważne kłopoty.

Nie tak dawno pisaliśmy o oszuście, który podszywał się pod Roberta Lewandowskiego i oszukał na pieniądze setki ludzi. Teraz pojawił się kolejny oszust, który ma szansę okraść tysiące ludzi.

ZOBACZ TAKŻE - Setki osób dało się nabrać i straciło swoje pieniądze. Oszust podszywał się pod Lewandowskiego

Tym razem oszuści podszywają się pod LOTTO Polska (profil istnieje od kilku dni) - sposób w jaki oszukują przypomina ten z Lewandowskim - wpis z atrakcyjnym konkursem i żeby wygrać trzeba jedynie polubić profil, udostępnić wpis i podać w komentarzach swoje imię.

Fałszywy konkurs skusił już blisko 90 tysięcy osób, które mają nadzieję na dożywotnie pensje i inne nagrody.

Na profilu co jakiś czas pojawiają się obwieszczenia o wygranych. Linkowane są profile "zwycięzców".

Każdy zwycięzca by odebrać nagrodę musi wypełnić specjalny formularz, który można jednak pobrać wyłącznie po wysłaniu SMS-a pod podejrzany numer.

To tu właśnie ludzi wpadają w sidła oszustów - wysłanie SMS-a sprawi, że aktywujemy na swoim telefonie usługę SMS Premium, która kosztuje do kilkudziesięciu złotych za jednego SMSa.

Sprawa urosła do tego stopnia, że odniósł się do niej w specjalnym oświadczeniu prawdziwy właściciel LOTTO Polska tj. Totalizator Sportowy.

 - Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook powstały profile o nazwie Lotto Polska (i inne podobnie ułożone nazwy), uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO, nie ma z nimi nic wspólnego. Profile te nielegalnie korzystają z logotypu LOTTO, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy. Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tego tytułu - czytamy w oświadczeniu Totalizatora Sportowego.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News