Gigantyczny wulkan eksplodował! Ludzie płoną żywcem, pył dusi tysiące

Gigantyczny wulkan eksplodował! Ludzie płoną żywcem, pył dusi tysiące

To prawdziwa katastrofa, której nie sposób zatrzymać. Ten żywioł na swojej drodze zniszczy wszystko. Całe morze ognia wypędziło już ze swoich domów tysiące ludzi, a to dopiero początek potężnego kataklizmu, jaki właśnie się zaczął.

Przypomniał o sobie właśnie jeden z najsilniejszych wulkanów, jaki mamy na Ziemi. Mowa o wulkanie Sinabung w Indonezji. Magmowy potwór właśnie wybuchł i wyniósł na 2,5 km wzwyż kłęby dymu i trujących gazów. Co więcej, wulkan uwolnił ze swojego wnętrza potężne składy lawy, która zaczęła się rozlewać szeroką rzeką po okolicznych terenach. Konieczna była ewakuacja wszystkich mieszkańców. 75 tys. osób zmuszonych było opuścić swoje domy i zostawić je na pastwę morza ognia.

Strefa pewnego spopielenia

Władze indonezyjskie zakazały komukolwiek zbliżać się do Sinabunga na odległość mniejszą niż 7 km od wulkanu. Nie jest wykluczone, że ewakuacją objęte zostaną kolejne wioski. Już teraz możemy zakładać, że nie wszystkim udało się uciec przed katastrofą. Nieszczęśliwcy, jeżeli nie duszą się niebezpiecznym pyłem - należy oczekiwać, że mieszkający w najbliższym sąsiedztwie spłonęli żywcem. Żeby tego było mało, aktywność wulkaniczna Sinabunga wzmogła wstrząsy u innego wulkanu w tym rejonie. Agung, inny ognisty potwór, także może niedługo się obudzić i zalać wszystko wokół siebie niszczycielskim ogniem. źródło: twitter.com źródło: twitter.com źródło: twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News