Czarnoskóry mieszkaniec Chicago dał się we znaki lokalnym służbom bezpieczeństwa po tym jak ponad trzy tuziny razy zadzwonił na 911. Quovadis Green podczas rozmów donosił na samego siebie. Green chciał w ten sposób zdenerwować policję i zostać ofiarą jej przemocy.

Funkcjonariusze z Illinois State Police (ISP) 18 maja trzykrotnie w ciągu 24 godzin alarmowani byli o „uzbrojonym czarnoskórym, mężczyźnie, który jeżdżąc samochodem grozi motocyklistom pistoletem”. Za każdym razem do akcji wkraczał patrol policji, który docierał do wskazanego mężczyzny i dokonywał kontroli.

Dwa razy wysyłano jednostki ISP, raz natomiast do akcji wkroczyli policjanci z Chicago Police Departament (CPD). Funkcjonariusze podczas wszystkich trzech zatrzymań nie mogli znaleźć jednak rzeczonej broni, a Green wykazywał się wobec nich agresją. Wszelkie próby przesłuchania zatrzymanego kończyły się na jego kategorycznej odmowie współpracy z policją.

Dopiero później policjanci z CPD i ISP odkryli, że Quovadis Green donosił na samego siebie. Przyczyniły się do tego taśmy z rozmów, a także nagrania z kamer w radiowozach. Okazało się, że mężczyzna od lutego wykonał 38 połączeń z linią alarmową 911.

Za każdym razem mówił to samo – donosił na czarnego mężczyznę, który miał grozić bronią innym członkom ruchu. W rozmowach donosił na siebie samego, gdyż chciał zostać ofiarą policyjnej przemocy i wywołać wzburzenie w społeczeństwie.

Green trafił do więzienia na początku lipca. Został też zobowiązany do zapłaty 100 tys. dolarów kary pieniężnej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: chicago.suntimes.com
pt

...

Zobacz również