Dziesiątki razy dzwonił na 911 donosząc na samego siebie. Chciał zostać ofiarą przemocy policyjnej

Dziesiątki razy dzwonił na 911 donosząc na samego siebie. Chciał zostać ofiarą przemocy policyjnej Źródło: źródło: Cook County Sheriff's Departament, wikimedia.org

Czarnoskóry mieszkaniec Chicago dał się we znaki lokalnym służbom bezpieczeństwa po tym jak ponad trzy tuziny razy zadzwonił na 911. Quovadis Green podczas rozmów donosił na samego siebie. Green chciał w ten sposób zdenerwować policję i zostać ofiarą jej przemocy.

Funkcjonariusze z Illinois State Police (ISP) 18 maja trzykrotnie w ciągu 24 godzin alarmowani byli o "uzbrojonym czarnoskórym, mężczyźnie, który jeżdżąc samochodem grozi motocyklistom pistoletem". Za każdym razem do akcji wkraczał patrol policji, który docierał do wskazanego mężczyzny i dokonywał kontroli.

Dwa razy wysyłano jednostki ISP, raz natomiast do akcji wkroczyli policjanci z Chicago Police Departament (CPD). Funkcjonariusze podczas wszystkich trzech zatrzymań nie mogli znaleźć jednak rzeczonej broni, a Green wykazywał się wobec nich agresją. Wszelkie próby przesłuchania zatrzymanego kończyły się na jego kategorycznej odmowie współpracy z policją.

Dopiero później policjanci z CPD i ISP odkryli, że Quovadis Green donosił na samego siebie. Przyczyniły się do tego taśmy z rozmów, a także nagrania z kamer w radiowozach. Okazało się, że mężczyzna od lutego wykonał 38 połączeń z linią alarmową 911.

Za każdym razem mówił to samo - donosił na czarnego mężczyznę, który miał grozić bronią innym członkom ruchu. W rozmowach donosił na siebie samego, gdyż chciał zostać ofiarą policyjnej przemocy i wywołać wzburzenie w społeczeństwie.

Green trafił do więzienia na początku lipca. Został też zobowiązany do zapłaty 100 tys. dolarów kary pieniężnej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: chicago.suntimes.com pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News