Jubileuszowy 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł już końca – teraz podliczane są pieniądze zebrane w niedzielę przez tysiące wolontariuszy w całej Polsce. Nie słabnie też zainteresowane mediów, które przy każdej okazji pytają polityków obozu władzy o ich stosunek do fundacji Jerzego Owsiaka. Odpowiedź premier Szydło zaskoczyła dziennikarzy. 

Według najnowszych informacji kwota zadeklarowana jaką udało się zebrać w tym roku WOŚP wynosi ponad 71 milionów złotych.

Stosunek polityków Prawa i Sprawiedliwości do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest w większości znany – albo odnoszą się do niej negatywnie, albo z wielkim dystansem.

Podczas konferencji premier Szydło, która miała dotyczyć „wielkiego przeglądu rządu”, dziennikarze zapytali ją o jej osobisty stosunek do WOŚP. Odpowiedź mogła zaskoczyć dziennikarzy, ponieważ szefowa rządu PiS – jak się okazuje – nie podziela poglądów swoich kolegów ws. fundacji Owsiaka.

Premier Szydło zadeklarowała, że wspiera każdą formę pomocy – Caritas, WOŚP i inne. Przyznała również, że każdego roku wspiera finansowo fundację Owsiaka.

 –  Ja do puszki dzieci stojących przed moim Kościołem parafialnym zawsze wrzucam – powiedziała szefowa rządu.

bh

...

Zobacz również