Dziennikarze zapytali premier Szydło o WOŚP. Odpowiedź ich zaskoczyła

Dziennikarze zapytali premier Szydło o WOŚP. Odpowiedź ich zaskoczyła Źródło: fot. vimeo / kprm

Jubileuszowy 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł już końca - teraz podliczane są pieniądze zebrane w niedzielę przez tysiące wolontariuszy w całej Polsce. Nie słabnie też zainteresowane mediów, które przy każdej okazji pytają polityków obozu władzy o ich stosunek do fundacji Jerzego Owsiaka. Odpowiedź premier Szydło zaskoczyła dziennikarzy. 

Według najnowszych informacji kwota zadeklarowana jaką udało się zebrać w tym roku WOŚP wynosi ponad 71 milionów złotych.

Stosunek polityków Prawa i Sprawiedliwości do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest w większości znany - albo odnoszą się do niej negatywnie, albo z wielkim dystansem.

Podczas konferencji premier Szydło, która miała dotyczyć "wielkiego przeglądu rządu", dziennikarze zapytali ją o jej osobisty stosunek do WOŚP. Odpowiedź mogła zaskoczyć dziennikarzy, ponieważ szefowa rządu PiS - jak się okazuje - nie podziela poglądów swoich kolegów ws. fundacji Owsiaka.

Premier Szydło zadeklarowała, że wspiera każdą formę pomocy - Caritas, WOŚP i inne. Przyznała również, że każdego roku wspiera finansowo fundację Owsiaka.

 -  Ja do puszki dzieci stojących przed moim Kościołem parafialnym zawsze wrzucam - powiedziała szefowa rządu.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News