Ciągle nie gaśnie spór o to ilu uczestników liczył sobie sobotni marsz Komitetu Obrony Demokracji. Stołeczny ratusz twierdzi, że było ich ok. 240 tysięcy, Policja natomiast, że 45 tysięcy. Swoje obliczenia postanowili przeprowadzić również dziennikarze TVP, którzy uczestników policzyli ręcznie przy pomocy długopisów. 

Po sobotnim marszu Komitetu Obrony Demokracji, który – niezależnie od tego kto ma rację, czy Policja, stołeczny ratusz czy dziennikarze TVP – był największą manifestacją tego dnia, rozgorzała gorąca dyskusja na temat jego liczebności.

Według stołecznego ratusza, który otwarcie sympatyzuje z Komitetem Obrony Demokracji i innymi formacjami opozycyjnymi, przez marsz przewinęło się w sumie około 240 tysięcy osób. Z kolei według warszawskiej policji, w marszu uczestniczyło od 30 tysięcy do 45 tysięcy osób w szczytowym momencie manifestacji. Wspomnieć należy, że PiS już dwukrotnie zmieniał Komendanta Głównego Policji.

Wszelkie wątpliwości postanowili rozwiać dziennikarze TVP, którzy do obliczenia liczby manifestantów przeciwko obozowi władzy posłużyli się nagraniem nieprzychylnego władzy portalu. By uwiarygodnić swoje obliczenia, autorzy materiału, który pojawił się w „Wiadomościach” pokazali jak dokładnie liczone są osoby – ręcznie, przy pomocy dwóch długopisów.

Skrupulatne obliczenia dziennikarzy TVP dały wynik 45 200 uczestników marszu Komitetu Obrony Demokracji. Sympatycy KOD-u wątpią jednak w ich rzetelność i wyśmiewają metodę.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wiadomości tvp

...

Zobacz również

Zobacz również