Michał Rachoń, dziennikarz TVP Info, zaskoczył widzów podczas porannej rozmowy w TVP Info. Wszystko przez kłótnię z rzecznikiem PSL Jakubem Stefaniakiem.

Podczas wywiadu rzecznik PSL Jakub Stefaniak sprowokował Michała Rachonia nazywając go rzecznikiem PiS. Dziennikarz próbował wytłumaczyć, że nie należy do żadnej partii. Gdy zabrakło mu argumentów zarzucił Stefaniakowi, iż ten został zawieszony gdy pracował w TVP. Informacja ta okazała się nieprawdziwa.

Zapewne cała sprawa by ucichła, gdyby nie fakt, że jakiś czas później polityk PO Krzysztof Barezja w podobny sposób podpuścił dziennikarza TVP. Kiedy Rachoń zapytał o Amber Gold, gość programu wypomniał mu przeszłość i stwierdził, iż prowadzący sam miał związki z niesławną firmą.

– Bardzo ciekawa firma Bonivest promowała Amber. Pan pewnie pamięta mecz koszykówki, który pan również promował jako menedżer tej firmy, współpracującej tak naprawdę z tą firmą Bonivest – powiedział polityk PO.

Kilka godzin później na swoim twitterze Michał Rachoń wezwał Barezje do przeprosin. Wysłał nawet pismo procesowe, w którym poseł PO znalazł błędy i pozaznaczał na czerwono.

Całe to zamieszanie sprawiło, że Stefaniak postanowił nie odpuszczać sprawy. Według mediów skierował do redakcji TVP Info oficjalny wniosek o sprostowanie. Gdy to nie podziałało, rzecznik PSL zawiózł do redakcji pismo przedprocesowe. Dopiero to wymogło na Rachoniu przyznanie się do błędu.

racho

racho2

https://youtu.be/KmpjnPLeDIg

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również

Zobacz również