Piotr Nisztor, pracujący jak dotąd w TVP 3 Warszawa, stracił swoje stanowisko w telewizji publicznej. Decyzja zapadła w czwartek, a zdaniem Nisztora powodem, dla którego go zwolniono, był napisany na Twitterze żart z Jacka Kurskiego.

Nisztor pojawiał się na antenie TVP 3 Warszawa od połowy czerwca, gdzie co piątek prowadził program „Porozmawiajmy o…”. Ostatnio jednak zawieszono go w obowiązkach, a niedługo później stracił pracę. Jak mówi dziennikarz, chodzi o tweet, w którym komentuje odwołanie Kurskiego z fotela prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych.

 – Ze względu na moją aktywność na Twitterze na temat prezesa Kurskiego najpierw zostałem zawieszony, a dzisiaj dowiedziałem się o zakończeniu współpracy ze mną i że jest to decyzja zarządu kierowanego przez Jacka Kurskiego – mówi Nisztor.

Dziennikarz ma na myśli wpis Rafała Hirscha, który po informacji o odwołaniu Kurskiego, zorganizował ankietę dotyczącą przyszłości prezesa TVP. Tweet pozwolił sobie skomentować Nisztor, który stwierdził, że najlepszą pracą dla Jacka Kurskiego byłoby „przewodzenie 4-osobowemu zespołowi podziemnemu w kopalni diamentów w Sierra Leone”.

źródło: twitter.com/PNisztor
źródło: twitter.com/PNisztor

Jak zapewnia TVP, decyzję o wydaleniu z TVP 3 Warszawa Piotra Nisztora miał wydać Jacek Sobala, który stoi na czele warszawskiego oddziału telewizji publicznej. Innego zdania jest jednak sam Nisztor, który na poparcie swoich słów opublikował na Twitterze mail, który wysłano do Sobali, ale także do Kurskiego. Mail ten zawierał m.in. wyżej zaprezentowany wpis dziennikarza na Twitterze.

źródło: twitter.com/PNisztor
źródło: twitter.com/PNisztor

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: wirtualnemedia.pl
pt

Zobacz również