Słynny polski dziennikarz skazany przez Sąd! Swoją karierę zaczynał w TVP

Słynny polski dziennikarz skazany przez Sąd! Swoją karierę zaczynał w TVP

TVP w swojej historii wypromowało wielu wybitnych dziennikarzy. Teraz jeden z nich został skazany przez sąd. Jego wina nie ulegała żadnym wątpliwościom. Skazany musi teraz zapłacić za popełnione przestępstwo.

Dziennikarz Piotr N. swoją karierę rozpoczął w stacji TVP. W zeszłym roku spowodował wypadek, który mógł zakończyć się tragicznie dla potrąconej przez niego kobiety. Teraz w tej sprawie zapadł wyrok skazujący dziennikarza. Został przedstawiony bez udziału stron, takie postępowanie jest możliwe w momencie, gdy wina oskarżonego nie budzi żadnych podejrzeń (art. 500 p. 3 kodeksu postępowania karnego).

Dziennikarz TVP skazany

Wypadek, o który został oskarżony Piotr N., miał miejsce 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie. Dziennikarz potrącił wtedy 77-letnią kobietę, która przechodziła na pasach. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Wiadomość o wyroku podała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie. Decyzja sądu o skazaniu winnego została jednak podjęta już 26 lipca. Jest to wyrok nieprawomocny, ponieważ aby uprawomocnił się, musi minąć 7 dni od momentu otrzymania wyroku przez strony pocztą. Na ten moment nie wpłynął żaden wniosek o sprzeciw w tej sprawie. - Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał oskarżonego Piotra N. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu z art. 177 § 1 kk (nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała – PAP) i wymierzył mu karę grzywny w wysokości dwustu stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 30 złotych (łącznie 6 tys. złotych – PAP), orzekł na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 10 tys. zł oraz obciążył oskarżonego Piotra N. kosztami postępowania w kwocie 5942,02 - poinformowała sekcja prasowa.

PRZECZYTAJ: Beata Tyszkiewicz na skraju załamania. „DAJCIE MI ODPOCZĄĆ!”

PRZECZYTAJ: Co za ROZCZAROWANIE. Wyniki show TVN wyciekły przed czasem

PRZECZYTAJ: Meghan Markle ma poważne kłopoty. Rodzina wyciąga kolejne brudy

  źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News