Ujawniono brudną przeszłość gwiazdora TVP. Wyleci za to ze stacji?

Ujawniono brudną przeszłość gwiazdora TVP. Wyleci za to ze stacji? Źródło: fot. youtube.com

TVP po zmianach w kadrach postanowiło zaufać Adrianowi Klarenbachowi. Jedna z flagowych postaci pionu informacyjnego wydaje się być mocno związana z ideą nowej odsłony mediów publicznych. Dziennikarze właśnie odkryli, czym zajmował przed objęciem stanowiska.

TVP zaprosiło ponownie do współpracy Klarenbacha w 2016 roku. Pełni rolę publicysty, zapraszając do studia rozmaitych gości. Widzowie doskonale kojarzą go z ciętymi komentarzami, dyskusjami i przerywaniem wypowiedzi zaproszonym. W przeszłości miał nieco inne poglądy.

Z kim współpracował Adrian Klarenbach z TVP?

Dziennikarz kilka lat wcześniej prowadził kampanię wyborczą Janusza Korwin-Mikkego! W wyborach prezydenckich Klarenbach wspierał polityka, jeździł z nim po kraju i organizował spotkania z potencjalnymi wyborcami. To on miał niebagatelny wpływ na nastroje w partii KORWiN. - Był z nim m.in. w Krakowie, w Gdańsku, Malborku, Iławie. Jeździł po całym kraju. Przygotowywał też Korwina do debaty prezydenckiej z Pawłem Kukizem, w której Korwin mocno zaatakował w sprawie ordynacji wyborczej - powiedziała osoba z otoczenia polityka. Dziennikarze NaTemat postanowili zapytać Korwin-Mikkego o jego związki z dziennikarzem. - Znam Adriana Klarenbacha. Nie był związany formalnie z naszą partią, nie był sztabowcem, ale był naszym sympatykiem. Czasami służył dobrą radą - powiedział w rozmowie telefonicznej. Później, przewodniczący partii Wolność zasugerował, że kontakty z Klarenbachem miały nieco bardziej "sformalizowany" charakter. Dziś publicysta reprezentuje jednoznaczną linię ideową i nie powinien mieć kontaktów z konkurentami rządowego środowiska. W kolejnej rozmowie, którą postanowili przeprowadzić dziennikarze portalu, Korwin-Mikke miał powiedzieć, że doradzał sztabowi podczas kampanii, i że wciąż są ze sobą w kontakcie. - Dzwonimy do siebie raz na dwa tygodnie albo miesiące - wspomniał Korwin-Mikke. Gdy Klarenbach prowadził program w Tele5, często zapraszał prawicowego polityka do studio, promując go. Właśnie tam miało grzmieć hasło: "Koniec bojkotu Janusza Korwin-Mikkego przez polskie media!".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kontrowersyjny polityk

Janusz Korwin-Mikke jest jedną z najbardziej prowokujących postaci na polskiej scenie politycznej. W ostatniej dekadzie kilka razy zmieniał nazwy partii, na czele których stanął. Jego wypowiedzi odbijają się szerokim echem nie tylko w polskich, ale i zagranicznych mediach. Obecnie mężczyzna startuje w wyborach samorządowych. Chciałby objąć fotel prezydenta Warszawy. Chciałby, aby w Warszawie nie było maratonów, chciałby zakończyć organizację marszy. Zdaniem polityka w stolicy nie ma smogu, a problem jest rozdmuchiwany, aby ludzie korzystali z form ogrzewania, które mają wyższą akcyzę. Te i inne wypowiedzi natychmiast zostały skomentowane zarówno przez media jak i Internautów. Niektórzy pytają, czy po ujawnieniu informacji o współpracy Klarenbacha z kontrowersyjnym prawicowym politykiem, dziennikarz poniesie konsekwencje w TVP. Pojawiają się głosy, że "brudna przeszłość" redaktora może doprowadzić nawet do jego wyrzucenia ze stacji.Najlepsze newsy dnia:

  1. Korwin odchodzi z polityki? Lider Partii Wolność ma nie lada problemy
  2. Korwin-Mikke blisko śmierci. Ujawnił informacje o swojej chorobie
  3. Korwin odchodzi. To ten człowiek go zastąpi
  4. Rzadki okaz pięknego zwierzęcia wystawiony na aukcję… dla myśliwych
  5. Kora dzieci: Kim są dorośli synowie wokalistki?
Następny artykuł