Dziennikarze TVP atakowani przez protestujących. Liderzy opozycji reagują (video)

Dziennikarze TVP atakowani przez protestujących. Liderzy opozycji reagują (video) Źródło: fot. printscreen tvp info

Liderzy opozycji i dziennikarze stanowczo zareagowali na wydarzenia jakie miały miejsce pod Sejmem gdy na miejscu zjawili się reporterzy Telewizji Polskiej. Jak można zobaczyć w relacji TVP Info próbujący pracować dziennikarz był atakowany przez protestujących. 

Ubiegła noc mimo mrozu była wyjątkowo gorąca w stolicy. Pod Sejmem niemal całą noc trwały protesty, a w pewnym momencie doszło do konfrontacji policji z manifestującymi, gdy ci drudzy próbowali zatrzymać kolumnę samochodów rządowych z premier Beatą Szydło i prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Na miejscu byli również dziennikarze wszystkich stacji telewizyjnych, w tym również Telewizji Polskiej, która wśród protestujących nie cieszy się zbyt wielkim szacunkiem.

Jak przekonują dziennikarze publicznej, byli oni atakowani przez protestujących, szturchani, szarpani, obrażani a przed kamerą - jak widać w jednej z relacji - machano rękami i flagami. Wszystko po to by uniemożliwić relację dla publicznej telewizji.

https://www.youtube.com/watch?v=UrFwXpBJfdU

Na to wszystko zareagowali dziennikarze sprzyjający opozycji, liderzy opozycji oraz lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, który zaapelować do protestujących, by uszanowali jedno z najważniejszych praw demokracji tj. wolność wypowiedzi i umożliwili pracę wszystkim dziennikarzom, bez względu dla jakiej stacji pracują.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News