Cezary Gmyz to dziennikarz, który postanowił ujawnić dlaczego jego zdaniem Facebook dręczy polską prawicę i nie szanuje papieża Polaka. Po internetowym śledztwie dowodzi, że jest to wina Komitetu Obrony Demokracji.

Choć teza może z początku brzmieć absurdalnie, to Gmyzowi udało się znaleźć argumenty na jej podparcie. Co zdaniem Gmyza mają wspólnego Facebook i KOD? Sylwię de Wydenthal.

To zatrudniona przez Facebooka kobieta, która według informacji Gmyza rządzi całą polską administracją portalu. Jest również gorącą przeciwniczką rządu oraz zwolenniczką Komitetu Obrony Demokracji. To właśnie za jej sprawą Facebook miałby pozwalać na szkalowanie Jana Pawła II oraz dyskryminować polską prawicę.

– Jeśli was dziwi postawa administracji FB w sprawie szkalowania Jana Pawła II i w ogóle zwalczania nielawaków przez FB to tutaj klika screenów z FB szefowej tej firmy w Polsce. Szefową FB w Polsce jest Sylwia de Wydenthal. Uczestniczka marszów KOD. Ciekawe czy ten post będzie miał się szansę utrzymać i czy dostanę bloka a jeśli to jak długo to potrwa do czasu naruszenia standardów społeczności FB.[…] Oj administratorzy facebooka mają ciężki wieczór. Ale poniedziałkowy poranek będzie jeszcze gorszy, kiedy szefostwo wróci do roboty. A z tego co mi donoszą byli podwładni pani Sylwii z Coca-Coli jesień średniowiecza to pieszczoty przy tym co potrafi – napisał Gmyz podpierając swoją argumentację skrinami z profilu Sylwii de Wydenthal.

źrófło: facebook

Zobacz również